Nihat Hatipoğlu Samsunlularla buluştu

Nihat Hatipoğlu’nun da katıldığı, “Nebinin Ayak İzleri” isimli gençlik söyleşisi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Nihat Hatipoğlu Samsunlularla buluştu

Samsun’da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen ve televizyon programcısı ve YÖK Üyesi Nihat Hatipoğlu’nun da katıldığı, “Nebinin Ayak İzleri” isimli gençlik söyleşisi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Samsun’da ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun katıldığı “Nebinin Ayak İzleri” isimli programda konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Önceden FETÖ’cü olmayanlar ne polis ne de asker olabiliyordu. Biz terörle mücadele ediyorduk ancak maalesef FETÖ’cü subaylar yüzünden çok şehitler verdik. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından attığımız her bomba teröristlerin sonunu getirdi ve başarılı sonuçlar aldık” dedi.


İlahiler okunup dualar edilerek açılışı gerçekleşen programda konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Geçtiğimiz dönemlerde insanların adalet duygusunu sarstılar. Gençlerimiz önceden sınavları kazanıyorlardı. Ancak FETÖ’cü değilseler polis olamıyorlardı, asker olamıyorlardı. Kaymakam ve hakim olamıyorlardı. Biz terörle mücadele ediyorduk ancak maalesef FETÖ’cü subaylar yüzünden çok şehitler verdik. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından attığımız her bomba teröristlerin sonunu getirdi ve başarılı sonuçlar aldık. Biz birbirimizi çok sevelim. Rehberimiz Kur’an ve Peygamber Efendimiz olsun. Biz bir olursak Türkiye’yi kimse dize getiremez. Amerika’nın da Avrupa’nın da korktuğu bu. Hedef küçülterek Türkiye’yi parçalama ve bölme politikası var. Burası muhabbet yeri ancak ülkenin gerçeklerini bilmk durumundasınız” diye konuştu.


Konuşmanın ardından Hatipoğlu, programa katılan öğrenciler ile dini söyleşi gerçekleştirdi. Programa Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve KYK İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER