Ne Görev Verilirse Yaparım

Binali Yıldırım’ın başbakan olması halinde adı başbakanlıkta görevlendirilecek isimler arasında geçen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Samsun’da vali olarak görev yapmak bana keyif veriyor ama devlet nerede görev verirse biz bundan dolayı mutlu oluruz. ‘Neden bu görevi verdiler?’ diye gurur yapmayız” dedi

Ne Görev Verilirse Yaparım

AK Parti’de genel başkan değişikliği öncesinde Binali Yıldırım’ın genel başkan ve başbakan olarak göreve geleceği konuşulurken, Vali İbrahim Şahin’in de başbakanlıkta görevlendirileceği gündeme getiriliyor. Ulaştırma Bakanlığı’nda Binali Yıldırım döneminde görev yapan ve yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Vali İbrahim Şahin, Yıldırım’ın her zaman çalışmak istediği isimler arasında yer alıyor.

 

BAŞBAKANLIKTA GÖREVLENDİRİLECEK Mİ?

Vali Şahin, Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı’na geldiği 2002 yılında bakan danışmanı olarak çalışırken, daha sonra 2005 yılında bakanlık müsteşarı olarak görev yapmıştı. Ulaştırma Bakanlığı’nın tarihi projelerinde etkin rol oynayan Şahin, daha sonra TRT Genel Müdürlüğüne aday gösterilmiş ve atamaya ilişkin kararname ile 2007 yılında TRT Genel Müdürlüğü görevine başlamıştır. Binali Yıldırım ile diyalogu iyi olduğu kaydedilen Vali Şahin’in Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olması halinde başbakanlıkta görevlendirileceği gündeme geldi.

SAMSUN’DA GÖREV YAPMAKTAN MUTLUYUM

AK Parti kulislerinde Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkan ve Başbakan olması kesin gözüyle bakılırken, gözler perşembe günü yapılacak aday açıklamasına çevrildi. Başbakanlıkta ve yeni kabinede görev yapacak isimlerin büyük kısmının tamamlandığı dile getirilirken bu isimler arasında Vali Şahin’in olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor. Konu ile ilgili görüştüğümüz Vali Şahin ise kendisine teklif gelip gelmediği ile ilgili net bir cevap vermezken Samsun’da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

DEVLET NERESİ DERSE BİZ ORADA ÇALIŞIRIZ

Türkiye’nin her yerinde görev yapabileceğini ve bundan asla gocunmayacağını ifade eden Vali Şahin, “Samsun’da vali olarak görev yapmak bana keyif veriyor ama devlet nerede görev verirse biz bundan dolayı mutlu oluruz. ‘Neden bu görevi verdiler?’ diye gurur yapmayız. Samsun’da vali olarak görev yapmak gurur verici. Böyle güzel ve donanımlı bir şehirde görev yapmak insanı mutlu eder. Daha önceden de başka yerde başka görevlerde çalıştım. Bundan sonra da görev verilirse çalışırız” diye belirtti.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER