Narkomobil faaliyete geçti

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Narkomobil ‘0552 155 56 55’ nolu whatsapp ihbar hattı faaliyete geçirdi.

Narkomobil faaliyete geçti

Samsun Valisi Osman Kaymak, “İlimizde uyuşturucu ile mücadelede etkinliğin arttırılması amacıyla ‘Narkomobil’ projesi uygulamaya konulmuştur” dedi. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Narkomobil whatsapp uyuşturucu ihbar hattının faaliyete geçtiği bildirildi. Vali Osman Kaymak, Samsun’da uyuşturucu ile mücadelede etkinliğin arttırılması amacıyla faaliyete geçirilen ‘Narkomobil’ projesi hakkında açıklama yaptı.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE HATTI

Kaymak yaptığı açıklamasında, “Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İlimizde uyuşturucu ile mücadelede etkinliğin arttırılması amacıyla ‘Narkomobil’ projesi uygulamaya konulmuştur. Proje kapsamında İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz bünyesinde online ses ve görüntü aktarımlı ‘0552 155 56 55’ nolu whatsapp ihbar hattı faaliyete geçirilmiştir” dedi.

VATANDAŞLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Whatsapp ihbar hattı sayesinde vatandaşlar tarafından narkotik suçların ihbar edilmesinin kolaylaştırılmasını amaçladıklarını belirten Kaymak, “Vatandaşlarımız şahit oldukları narkotik suçlarını Emniyet Müdürlüğümüze anında yazılı olarak ya da fotoğraflamak ve video kaydı yapmak suretiyle aktarabileceklerdir. Bu amaçla faaliyete geçen ‘0552 155 56 55’ nolu whatsapp ihbar hattı uyuşturucu ile mücadelemizde duyarlı vatandaşlarımızın da desteği ile aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER