Mustafa Yurt 'Beton yol'u anlattı

Mustafa Yurt, Samsun'da uygulanan 'Beton yol'u, Bloomberg TV'ye konuştu.

Mustafa Yurt 'Beton yol'u anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Türkiye'de bir tek Samsun'da uygulanan 'beton yol'u Bloomberg TV'de anlattı.


Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Bloomberg TV'de Sami Altınkaya'nın hazırlayın sunduğu Çıkış Yolu programının konuğu oldu.

Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak, 2 yılda 750 kilometre beton yol imalatı gerçekleştirdiklerini ve böylece yol sorunun büyük bir kısmını çözdüklerini söyledi.

ULAŞIM KONFORU SAĞLIYOR

Beton kaplama yolların Avrupa'da 100 yıldır kullanıldığına dikkati çeken Yurt, "Bu yollar, özellikle kaliteli malzemesi, düşük maliyeti ve bakım avantajı ile dikkatleri çekiyor. Ayrıca ulaşım konforu da sağlıyor. Uzun ömürlü bu yolların yapımında sağladığımız başarı, çok fazla ilin de dikkatini çekti. Artık bir çok belediye Samsun Büyükşehir'i örnek almaya başladı" şeklinde konuştu.

 

Samsun genelinde beton yol uygulamasının devam edeceğini de açıklayan Mustafa Yurt, "Türkiye'de bu yolların kullanımı daha da artacak. Bugüne kadar 750 kilometre yol yaptık, yapmaya devam edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER