Mustafa Belur Ödül Töreninde konuştu

Samsun Valiliği, İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu, Samsun TSO, Samsun AB Birliği Merkezi ve OKA’nın işbirliği ile gerçekleşen Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri Ödül Töreni Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleşti.

Mustafa Belur Ödül Töreninde konuştu

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’un da ödül aldığı programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, il Jandarma Komutanı Sn. J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu ,  İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Ayvacık İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Vezirköprü Belediye Başkanı  İbrahim Sadık Edis ile diğer İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetliler  katıldı.

Samsun Valiliğinin organize ettiği Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri ödül programı çerçevesinde, Belediye Başkanı Mustafa Belur,  İlçedeki kadınlara yönelik istihdam amaçlı meslek edinme kursları açarak Çarpana atölyesi, Aşçılık Kursu gibi ilçe kadınların becerilerini geliştirip üretime teşvik etmeye çalışması, İlçe kadınlarının kendi işlerini kurup istihdam sağlayabilmeleri, toplumda sosyal, ekonomik ve kültürel hayata katılımlarını desteklemeye dönük yaptığı projelerin başında gelen Mikro Kredi Şubesi’ni açarak onlara kredi desteği sağlayıp, toplumda ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına ve kendilerine olan güvenlerinin artmasına vesile olması ve bu Mikro Kredi uygulamasından yararlanan ilçe kadınlarının her türlü desteği vermesi sebebi ile Kadın Dostu İyi Uygulama Örneği sergilemesinden dolayı ödüle layık görüldü. Belediye Başkanı Mustafa Belur ödülünü İl Jandarma Komutanı Sn. J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu’ndan aldı.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur “       Yaşamın her alanında bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri fedakarlık ve hoşgörüyle bütün güzelliklere layık olan kadınlarımız her zaman baş tacımız olmuştur.  İlçemizin çalışkan, azimli ve becerikli ev kadınları bizim için her daim potansiyel bir güçtür. Belediye olarak kadınlarımıza iş imkanı sağlamak amacıyla bir çok projede yer alıyor ve onların bu sorununu çözmek anlamında seferber oluyoruz. İlçemiz kadınlarına yönelik kurslar açarak el becerilerini geliştiriyor, Mikro Kredi Şubesi açarak kendi işlerini kurmalarına olanak sağlayarak onları üretime teşvik ediyoruz. İlçemizin girişine Belediye olarak Kadın Kültür ve Doğal Yaşam Merkezi yaparak burada kadınlara yönelik etkinlikler düzenliyor ve el becerilerinin burada sergilemelerini ve kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Bu özel günün bütün kadınların hak ettiği yere gelmesi, eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi ve bütün sorunlarının çözümü için bir kıvılcım olmasını temenni ediyorum. Kadına yönelik şiddete ve baskıya son vermek, kadının toplumsal ve siyasal yaşama etkin bir şekilde katılmasının yolunu açmak hepimizin görevidir. Bizler kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunarsak, toplum olarak da o oranda güçleniriz. Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar kadınlarımızla ilgili çalışmalarımıza devam ettik ve edeceğiz. Kadınlarımız bizim güzel geçmişimiz, geleceği aydınlatacak ışığımızdır.

Bu düşünceler doğrultusunda Kadın Dostu İyi Uygulama Örneği gösterilerek bu anlamlı Ödülü bize layık gören herkese çok teşekkür ederim.” Dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER