Murzioğlu'na Cevap: 'Kimse Moralimizi Bozmasın'

STSO Başkanı Murzioğlu'nun küçük yapılan sanayi sitelerinin yanlış olduğunu belirterek buna Kavak OSB'yi örnek göstermesi Başkan İbrahim Sarıcaoğlu'nu kızdırdı. Sarıcaoğlu, "Biz gelişmekte olan bir ilçeyiz. Eksikliklerimiz olacaktır ama kimse moralimizi bozmasın" dedi

Murzioğlu'na Cevap: 'Kimse Moralimizi Bozmasın'

STSO Başkan Salih Zeki Murzioğlu'nun, zamanında küçük yapılan sanayi sitelerinin yanlış olduğunu söyledi, örnek olarak da Kavak OSB'yi göstermesine, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'ndan tepki geldi.

KÜÇÜK SANAYİ KURACACAĞIZ

STSO Başkanı'nın bir tek 'küçük sanayi sitesi' konusunda haklı olduğunu söyleyen Sarıcaoğlu, en kısa zamanda küçük sanayi sitesini kuracaklarını söyledi. Küçük sanayi sitesi ile ilgili yer sorununu çözmeye çalıştıklarını ifade eden İbrahim Sarıcaoğlu, "Kavak, gelişmekte olan bir ilçe. Büyümeye çalışan ilçelerde moral bozucu değil de motive edici şeyler söylenirse daha doğru olur. Yoksa eksiklikler her yerde var. Bu eksikliklerimizi düzeltmek, toparlamak yerel yöneticilerin zaten görevi. Biz de bunlara çalışıyoruz. Eğer sayın Murzioğlu, Samsun TSO başkanı olarak böyle şeyler söylerse, yatırımcı zaten buraya gelmez. O yüzden moral bozucu değil, destekleyici olmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

21 FABRİKADA 650 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Kavak OSB'de halen 21 fabrikanın faaliyetlerini sürdürdüğünü, 11 fabrikanın da yapım aşamasında olduğunu dile getiren İbrahim Sarıcaoğlu, "7 tane fabrikamız ise proje aşamasında. Halen 650 kişi, bu fabrikalarımızda çalışıyor, evine aş ekmek götürüyor. Fabrikalarımızın tamamı bittiğinde ise yaklaşık bin 500 kişi çalışacak OSB'de kesinlikle altyapı sorunu yok. Küçük Sanayi Sitemizi de tamamladığımızda hiçbir eksikliğimiz kalmayacak. Biz yatırımcılarımıza her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

MURZİOĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, basın sohbet toplantısında "Sanayi olarak Kavak’ın şartları çok zor. Kavak OSB merkeze 50 kilometre, ben 25 dakikaya gidiyorum. Ama kış koşullarında merkez ile Kavak arasında en iyi şartlarda 5 derece fark var. Samsun güneşli, Kavak’a gidiyorsun 15 santimetre kar var. Altyapısı yok, yani orada tamir bakıma bakacak küçük sanayi yok. Kavak'ta bir cıvatayı bulamıyorsunuz. Bunun için de sanayici merkeze yakın, kolay gidip gelebileceği, rahat ihracatını yapıp limana ulaşabileceği, deniz, karayolu, demiryolu bağlantısı olan bir yer istiyor. Kavak’ta şartlar çok zor" demişti.Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER