Murzioğlu çark etti!

"Siftah yapamayan esnaflarımız, çarkını döndüremeyen sanayicilerimiz var" sözleriyle gündeme gelen STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu geri adım attı ve "Türkiye güçlü bir ekonomiye sahip" dedi

Murzioğlu çark etti!

Samsun iş dünyasını temsil eden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Türkiye’deki ticaret durumu biraz sıkıntılı. Siftah yapamayan esnaflarımız, çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılarımız var" sözlerinden geri adım attı. CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz tarafından "Cesur ol, gerçekleri açıkla" çağrısı yapılan Murzioğlu bu kez, "Ekonomimiz iyi durumda. Dolar düştü, borsa rekor kırıyor. Türkiye güçlü bir ekonomiye sahip" diyerek herkesi şaşırttı.

AFRİN OPERASYONUNU DESTEKLİYORUZ

STSO ocak ayı olağan meclis toplantısı dün yapıldı. Odanın 2017 kesin hesap bütçesinin de görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Salih Zeki Murzioğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de sürdürdüğü operasyona, Samsun iş dünyası olarak desteklediklerini dile getirdi.

KENDİ KENDİNİ YALANLADI

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Murzioğlu daha önce bir toplantıda söylediği "Türkiye’nin ticaret durumu biraz sıkıntılı. Siftah yapamayan esnaflarımız, çarkını döndüremeyen sanayicilerimiz var" sözlerinin aksine, ekonominin iyi durumda olduğunu belirtti. Afrin operasyonunun da ekonomiyi etkilemediğini, doların 3.82'den 3.70'e gerilediğini ve borsanın da rekor kırdığını söyleyen Murzioğlu, "Türkiye dünyanın en büyük ilk 16 ekonomisi içerisinde yer alıyor. İlk 10'a girmek için mücadele ediyoruz ama engellemeye çalışıyorlar. Türkiye güçlü bir ekonomiye sahip" dedi.

ŞİKAYET YETMEZ, BİRAZ CESUR OL

Murzioğlu’nun "Türkiye’deki ticaret durumu biraz sıkıntılı. Siftah yapamayan esnaflarımız, çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılarımız var" sözlerinin ardından CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, “Sadece şikayet etmekle olmaz. Sıkıntı varsa sebebi nedir? Bunları ortaya koyup dökmek gerekir. Olaylara temas ederken, gerçeklerin kenarında dolaşmayın. Dobra olun, cesur olun gerçekleri açıklayın" çağrısı yapmıştı.

Gülsüm ATİK 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER