Murat İkiz; 'Organize Sanayi Bölgesi İstihdam Sorununu Çözecek'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz altyapı çalışmaları devam eden Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek incelemelerde bulundu

Murat İkiz; 'Organize Sanayi Bölgesi İstihdam Sorununu Çözecek'
Alt yapı çalışmaları devam eden Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB ziyaretinde İkiz ilk olarak şantiye'yi ziyaret ederek çalışmalar hakkında ilgililerden haritalar üzerinde bilgiler aldı.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz daha sonra Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.
Murat İkiz Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB'nin Havza ve bölge için çok önemli olduğunu belirterek; "Organize sanayi bölgesi istihdam sorununu çözecek. Genişleme alanı ile Karadeniz'in en büyük organize sanayi bölgesi olacak olan Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas OSB altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl sonu itibari ile altyapı çalışmaları tamamlanacak olan organize sanayi bölgemize şimdiden ciddi talepler gelmekte. İnşallah kısa süre içerisinde burada fabrika bacaları  yükselecek ve faaliyete başlayacak. Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçmesi ile istihdam sorunu çözülecek ve Havza artık göç veren değil göç alan bir yerleşim bölgesi olacak." dedi.
İkiz'e Havza Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Büyük ve Araçlar Şefi Necati Saat eşlik etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER