Murat İkiz'den anneler günü mesajı

Murat İkiz Anneler Günü ve 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle birer mesaj yayımladı.

Murat İkiz'den anneler günü mesajı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Anneler Günü ve 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle birer mesaj yayımladı.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ilk mesajında, 14 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin anneler gününü kutladı.
Mesajında “Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır.”diyen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz;  “Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Annelerin önemini belirtmek için yüce Peygamberimiz, "Cennet annelerin ayağının altındadır" demiştir. Annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Anneler Günü nedeniyle tüm annelerimizin ve özellikle devletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele verirken, mertebelerin en yükseği olan şahadet mertebesine ulaşan kahramanlarımızın annelerinin de ellerinden saygı ve sevgi ile öpüyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü'nü kutluyorum" dedi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yayımladığı ikinci çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutladı.
İkiz mesajında Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi Havza’nın da çiftçi ağırlıklı bir toplum yapısına sahip olduğunu belirterek; “Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emekleri kutsaldır. Ülkemiz ekonomisinde ciddi bir paya sahip olan, milli ekonominin temel taşı olan tarımsal işgücünün belkemiği çiftçilerimize gereken hassasiyetin gösterilmesi büyük önem arz etmektedir. Toplumsal üretimin temel taşlarından tarım sektörüne çok önemli katkılar sağlayan ve sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelen, evini yönetip besleyen, toplumumuzun sigortası tüm çiftçilerimizi emeklerinden dolayı tebrik ediyor, bu özel günlerini yürekten kutlayarak çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER