Murat İkiz; "2018 Havzanın yılı olacak"

Yeni yıl nedeni ile bir mesaj yayınlayan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 2018 yılının Havza içinb önemli bir yıl olduğunu belirtti

Murat İkiz; "2018 Havzanın yılı olacak"

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 2017 yılında Havza için önemli gelişmeler yaşandığına değinerek; "2017 yılı içerisinde Havzamızın gelişimi ve kalkınması için önemli gelişmeler yaşandı. İnşallah bu yıl bu gelişmelerin faydalarını göreceğiz." dedi.

İkiz, 2017 yılı sonu itibari ile Havza Belediyesi olarakl kırslas mahalleler olmak üzere toplumun tüm kesimine hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek; "2017 yılı sonu itibari ile 25 kırsal mahallemize yol hizmetlerimizi ulaştırdık. Yine doğalgaz çalışmalarımızda sona gelinerek yüzde 98'lik bir orana ulaştık. Havza Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı çalışmaları tamamlandı. İlçermizde yapılacak olan tatil merkezi için çalışmalar başlandı ve temel atma aşamasına gelindi. Yine Termal Fizik Tedavi hastanemiz tamamlandı. Yeni devlet hastanemiz hizmete girdi. İnşallah 2018 yılını da geçtiğimiz yıl gibi hizmetlerimizin artarak devam ettiği bir yıl olacak." dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 2017 yılında yaşanan gelişmelerin faydalarının 20187 yılında görüleceğine değinerek;"2018 Havzanın yılı olacak. Termal Fizik Tedavi Hastanemiz hizmete giriyor. Doğalgaz çalışmaları ise sona erecek. En önemlisi ise Havza Organize sanayi bölgemize gelecek olan yatırımcılar. 2017 yılında başlattığımız yerli otomobil üretiminin Havzamıza kazandırılması konusunda başladığımız ve yürttüğümüz çalışmalarda inşallah Havza kazanan yerde olacak.Karadeniz ve Samsunun en büyük organize sanayi bölgesi olan Havza OSB bu iş için en önemli aday. Eğer Yerli Otomobil Havza'da üretilecek ise Havza'da üretilecek. 10000 dekarlık alanı ile Karadenizde tek uygun alan bizde." dedi.

İkiz 2018 yılı içersinde yine Havzanın yatırımcıların göz bebeği olacağını belirterek; "Avrupadan termal sağlık hizmetleri konusunda ilçemizde yatırım yapmak isteyen şirketler var. İnşallah Havza 2018 yılında termal ve sağlıkturizmi ile sanayi alanıdnda  yapılacak yatırımlar ile bölgenin parlayan yıldızı ve cazibe noktası olacak. 2018 yılının ilçemiz, Samsunumuza, Ülkemize ve halkımıza hayırlar getirmesini Cenabı Mevl'm dan dilerim. dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER