''Mülk alıp tasarruf etmelerini öneririm''

Bu sözler 1993 yılında Ağustos ayında aldığı bilete büyük ikramiye isabet eden Süleyman Orhan'dan. Orhan, yılbaşında büyük ikramiyeyi bölüşen 4 talihliye tavsiyede bulundu. '' Yapabiliyorsa mülk alıp, mülk üzerinden kendilerine tasarruf etmelerini öneririm''dedi.

''Mülk alıp tasarruf etmelerini öneririm''

Sene 1993 aylardan Ağustos, almış olduğu Milli Piyango biletine büyük ikramiye isabet etti. Süleyman Orhan adlı vatandaştan bahsediyoruz. Şimdilerde ise okul kantini işletmecisi. Söylemine göre ekonomik durumu gayet iyi sağlığı da yerinde. Ama ona göre paradan daha önemli bir şey var. Oda sağlık, huzur.

Süleyman Orhan, yılbaşında kendisi gibi başına talih kuşu konan kişilere tavsiyede bulundu. Orhan, "Para, insanların elinden gelip, geçici. Var olan hayatlarına devam etsinler. Yapabiliyorsa mülk alıp, mülk üzerinden kendilerine tasarruf etmelerini öneririm. Bu, benim kendi şahsi düşüncem. Böyle bir ikramiye çıktığında yapabileceklerim toprağa ve mülke yatırırım olur. Başka da bir şey yapmam. Şu anda var olan hayatlarından vazgeçmesinler. Bundan daha mutlu bir şey olamaz. Sizin varlığınızla o para beraberinde geldi. Eğer o etrafınızdaki insanlar olmasa mutluluğunuz, keyfiniz olmasa acaba ne olurdunuz? Yolda bulduklarınızı, yola çıktıklarınıza tercih ederseniz bir gün yola çıktıklarınız, sizi terk ettiğinde yolda karşılaştıklarınız da sizi bırakacaktır. Bundan emin olabilirsiniz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER