Muhtarlardan milli seferberlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ilanına Samsunlu muhtarlardan da tam destek geldi. Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Tütüncü, teröre karşı muhtarların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Muhtarlardan milli seferberlik

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla toplantı yapan Erdoğan, 32. toplantısında milli seferberlik ilan etti. Erdoğan, “Vatandaşlarıma sesleniyorum. Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başı olarak PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'si ve tüm diğerleriyle adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ediyorum. Her kim bu örgütlerin çalışmalarıyla, elemanlarıyla ilgili bir şey görürse, duyarsa, malumat sahibi olursa güvenlik güçlerimize bilgi vermeli. Terör örgütlerinin meselesinin hak elde etme, bir davayı savunma meselesi olmadığını artık herkesin anladığına inanıyorum. Terör örgütlerinin tek meselesi Türkiye'yi bölgedeki diğer ülkeler gibi köken, inanç ve meşrep farklılıkları üzerinden çatışmalarla parçalamak, yıkıp yok etmektir” dedi.

ERDOĞAN’A TAM DESTEK

İstanbul’da yaşanan terör olayının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ilanına karşılık Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Tütüncü de destek verdi. Tütüncü yaptığı açıklamada, “Terörle mücadele muhtarlarımız başta olmak üzere 7’den 70’e herkese büyük görevler düşüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik açıklamasına Muhtarlar Derneği olarak tam destek veriyoruz. Samsun’daki tüm muhtarların da bu ilana destek verdiği gibi bu konuda geçmişten beri özenle çalışmaktayız. Tüm muhtar arkadaşlarımız özellikle güvenlik kuvvetleri ile her zaman irtibat halinde çalışmaktadır” diye belirtti.

KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUZ

Muhtarların devletle halk arasında en önemli köprü olduğunu ifade eden Başkan Tütüncü, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilanı yabana atılacak bir durum değildir. Mahallelerde neler olup bittiği konusunda muhtarlarımızın büyük oranda bilgileri vardır. Bu bilgiler de gerekli kurumlarla anında paylaşılmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanına gelen mülteciler Samsun’a da gelmektedir. Mülteciler belirli yerlerden çok dağınık bir şekilde farklı yerlerde yaşamayı tercih ediyorlar. Genel mültecilerin bazıları savaştan kaçarken bazıları ise farklı amaçlarla terör faaliyeti için geliyor. Bu konuda güvenlik güçlerimizin titiz çalışması olduğu gibi muhtarlarımız da gelen mültecileri dikkatli bir şekilde araştırıyor. Cumhurbaşkanı bu ilanın daha çok yaygınlaşması ve özen gösterilmesi için de önümüzdeki günlerde Samsun’daki muhtar arkadaşlarımızla toplantı yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER