Muhasebecilikten Rektör Adaylığına...

36 yıl önce öğrenci olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) muhasebeci olarak çalışan Prof. Dr. Şenol Eren, artık rektör adayı.

Muhasebecilikten Rektör Adaylığına...
OMÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Şenol Eren, rektör olması halinde şehir ile üniversitenin bütünleşmesini daha ileri bir düzeye getirmeyi hedeflediğini belirtti.

Rektör Adayı Prof. Dr. Şenol Eren, Doç. Dr. Önder Duman ile birlikte İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen’i makamında ziyaret etti. Rektör adaylığı konusunda değerlendirmelerde bulunan Eren, göreve gelmesi halinde gerçekleştirmeyi planladığı hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Üniversite-şehir bütünlüğüne katkı yapmayı hedeflediğini ifade eden Şenol Eren, “36 yıldır OMÜ’de görev yapıyorum. Özellikle öğrencilik yıllarımda muhasebecilikte çalıştım. Samsun iş çevrelerini iyi tanıyorum. Aday olmaya kara vermeden önce şehirde bazı diyaloglarım oldu. İş çevreleri ve yerel yönetimlerle konuşmalarda bulundum. Bu konuşmalar neticesinde özellikle üniversite-şehir işbirliği ve üniversite-sanayi işbirliği konularında üniversitenin daha fazla katkı sağlamasını düşünüyorum. Bu anlamda rektörümüzün başlattığı hamleyi daha da arttırarak devam ettirmek niyetindeyim. Samsun’da bulunan fakültelerdeki ilmi gelişimleri daha üst seviyelere getirmeyi düşünüyorum. Özellikle Tıp Fakültesi ile ilgili bir takım gelişmeler ve değerlendirmeler yapmayı düşünüyorum. Çünkü Tıp Fakültesi bölgenin en önemli fakültesi ve hastanesi olmasına rağmen bazı konularda atak yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Üniversitede bulunan TEKNOPARK ve Teknoloji Transfer Ofisi'ni geliştirerek Samsun’la, iş adamlarıyla ve iş çevreleriyle ilgili Samsun’un gelişmesi anlamında bazı katkılar sağlamak amacıyla daha üst seviyeye çıkartmayı düşünüyoruz. Eğer rektör olursam şehirle üniversitenin bütünleşmesini daha ileri düzeye getirmeyi amaçlıyorum. İnşallah adaylığımız Samsun’a ve ülkemize hayırlı olur” dedi.

İHA Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen de Rektör Adayı Prof. Dr. Şenol Eren, Doç. Dr. Önder Duman’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER