Muhalifler istifaya başladı

Referandumdan evet oyu çıkmasının ardından MHP’deki muhalif isimler istifaya hazırlanıyor. MHP eski il Başkanı Ömer Süslü ve Alperen Carus istifa edeceğini açıklayarak başı çektiler

Muhalifler istifaya başladı

Yeni anayasa görüşmelerini başlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içerisindeki muhaliflerden dolayı tepki çekmişti. Meclisteki görüşmelerde evet oyu vereceğini açıklayan Bahçeli, referandumda da evet oyunu vereceğini açıklaması üzerine parti içindeki muhaliflerin yanı sıra yanında olan bazı isimlerden de tepki almıştı. Pazar günü yapılan referandumda evet oyunun çıkması ile Samsun’da MHP’ye üye olan bazı isimler ise istifa edeceklerini açıkladılar.

ÖMER SÜSLÜ İSTİFA ETTİ

MHP’den 2011 seçimlerinde milletvekili adayı olan ve Bahçeli muhalifi olan ve İl Başkanlığı görevinden alınan Ömer Süslü dün istifa ettiğini sosyal medya üzerinden duyurdu. MHP’de üst kurul delegesi Süslü yaptığı açıklamada, “Partimizin genel merkez yönetiminin tutum ve davranışlarını doğru bulmadığım, sırtlarını dayadıkları iktidara yaranmak ve koltuklarının bekâsını sağlama almak için Türk Milletinin ve çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atan ve bu yolda ihanetle eşdeğer uygulamalara imza atanlarla yan yana anılmayı kendime zül kabul ettiğim için, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum. Tüm sevenlerime ve kamuoyuna saygıyla duyururum. Allaha emanet olunuz” diye açıkladı.

CARUS: MİLLİYETÇİLİĞİMİZ BAKİ

Süslü’nün yanı sıra 2011 yılında MHP’den 3. sıra milletvekili adayı olan ve Bahçeli muhalifi olan Alperen Carus da dün sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile istifa edeceğini açıkladı. Carus yaptığı açıklamada, “Bu saatten sonra görünen o ki Devlet Bahçeli istifa etmez. Öyleyse bize istifa farz oldu. Ömrümü vakfettiğim MHP’den bu hafta içi istifa edeceğim. MHP’de beni ifade eden hiçbir şey kalmadı. Hakkımız varsa haram olsun. Denedik olmadı, değiştiremedik. Öyleyse kendimizi değiştireceğiz. Milliyetçiliğimiz baki” dedi. Süslü ve Carus’un yanı sıra Bahçeli’ye muhalif başka isimlerinde istifa edeceği kaydedilirken, bu isimlerin MHP’nin muhaliflerinin çatısı altında birleşerek yeni bir parti kurulması halinde birleşeceği kaydediliyor. Yeni bir partiye geçiş konusunda eski İl Başkanı Ömer Süslü şu an için bir çalışmanın olmadığını kaydederken, “Zaman ne gösterir hep birlikte göreceğiz” dedi.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER