'Muhalefet Değil Açıkça Hasımlık Yapılıyor'

MHP İl Başkanı Taner Tekin, MHP’nin içerisinde her dönem muhalefet olduğunu fakat bu dönem yapılanın muhalefet değil hasımlık olduğunu belirtti

'Muhalefet Değil Açıkça Hasımlık Yapılıyor'

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiği olağanüstü kongrenin yürütmesinin durdurulması kararını yakından takip eden MHP'li muhalifler, Yargıtay kararını beklemeye geçti. Muhalif kanat Yargıtay kararından sonra tekrar imza toplamayı düşündüğü kaydedilirken MHP İl Başkanı Taner Tekin yapılanın parti içi muhalefet değil bir hasımlık olarak değerlendirdi.

SÜREKLİ OYUNLAR OYNANIYOR

Gazete Gerçek’e özel açıklamalarda bulunan Başkan Tekin MHP içerisinde yaşananları anlattı. Kendisinin göreve geldiği ilk günlerde muhalif kanatta yer alan bazı kişiler tarafından saldırıya maruz kaldığını dile getiren Başkan Tekin, “Samsun muhalefetin başını çeken şehirlerden bir tanesi. Muhalefetin güçlü olduğu ve buradaki herkesin Genel Başkana karşı olduğu yönünde bir imaj çizildi. Genel Merkez kendisine muhalif olan il ve ilçe başkanlarını görevden aldıktan sonra il başkanlığı için bana görev verdi. Bende ekibimi hazırlayarak verilen göreve başladım. Göreve ilk geldiğim günden sonra sürekli bir oyunlar oynanmaya çalışıldı. Kullanıcısı belli olmayan e posta adresleriyle il başkanlığının toplanamadığı ve yönetimin düştüğü yönünde asılsız haberler yapıldı. Bunların yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Biz olmazsak parti kapanır mantığı yürütenler emellerine ulaşamadılar” dedi.

2 BİN KİŞİ BEKLEDİK 3 BİN 500 KİŞİ GELDİ

İftar programına Devlet Bahçeli’nin katılması ile çok geniş katılımın yaşandığını ve buna paralel bazı aksaklıkların da yaşandığını dile getiren Başkan Tekin, “İftar programı için İl Başkanlığı olarak organizasyon yaptıktan hemen sonra yani iftara 5 gün kala Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Samsun’da iftar programına katılacağını beyan etti. Bizi çok mutlu eden bu haberle organizasyonun daha büyük olacağını düşündük fakat sürenin kısa olmasından dolayı aynı mekanda iftarımızı gerçekleştirmek zorunda kaldık. Biz İl Başkanlığı olarak 2 bin kişinin katılacağını düşünerek yaptığımız organizasyona Genel Başkanımızla birlikte 3 bin 500’e yakın partili katıldı. Düşünülen düğün salonu yaklaşık 3 bine yakın partilimizi ağırlarken yüzlerce partilimiz de dışarıda ve yakındaki restoranlarda iftarını açtı. Hatta çevredeki restoranlar bizlere teşekkür ederek ilk defa güzel iş yaptıklarını beyan ettiler. Partili arkadaşlarımız dahi, miting diye dışarıda toplanan kalabalığın iki katının iftar programında düğün salonunda toplandığını beyan etiler. Bu kalabalığı toplayana da teşkilat deniyor. Asıl olanın teşkilat olduğunu 5 aylık süreçte herkese gösterdiğimizi düşünüyorum” diye kaydetti.

MHP BÖYLE Mİ DEĞİŞECEK?

Bazı isimlerin MHP’deki değişimi adeta hasımlığa çevirdiğini dile getiren Başkan Tekin, “Değişim isteyenlerin büyük kısmı halisane niyetle destek verse dahi bazı kesimler tarafından süreç bilinçli bir şekilde başlatıldı ve yine bilinçli bir şekilde sürdürülüyor. Samimi duygularla ve 1 Kasım seçim sonuçlarının verdiği duygusallıkla değişim istenmiş olabilir ama bu değişimi ülkücü adaba göre istemek farklı bir şey. MHP’deki muhalefet başka bir şey, MHP’ye hasımlık yapmak başka bir şey. Bunun adı hasımlık. Bu yapılanlar MHP’de Genel Başkanlık yarışını aştı. MHP’de yaşanacak Genel Başkan değişimi ile MHP’nin iktidar olabileceği düşüncesine sahip olanlar çok azınlıkta. Bunlar halisane düşünceye sahip olan partililerimiz. Fakat asıl muhalefet yapanların amacı şahsi menfaatleri uğruna mücadele veriyor. Milletvekilliği, İl Başkanlığı gibi makam ve mevkii sahibi olmak isteyenler halisane niyette olan dava arkadaşlarımızı kandırıyor. Samsun’da da değişimin başını çeken insanların tek amacı yine partide bir makam ve mevkii sahibi olmak isteyenlerden oluşmaktadır. MHP böyle mi değişecek?” diye sordu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER