Mübadiller ve Yunanistanlı misafirler Büyükşehir’de 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu üyeleri ve Yunanistan’dan gelen misafirleri ağırladı. 

Mübadiller ve Yunanistanlı misafirler Büyükşehir’de 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mübadelenin 95. yıldönümü programları kapsamında Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu üyeleri ve Yunanistan’dan gelen misafirlerini ağırladı. 

Mübadelenin ne demek olduğunu iyi bildiğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ben mübadelenin, mübadilliğin ne demek olduğunu iyi bilirim. Bundan 95 yıl önce iki ülke arasında yapılan anlaşma sonucu yaşanan karşılıklı göç dalgası kültürel ve ekonomik birçok zorluğu da beraberinde getirmişti. Allah’a hamd olsun mübadele sonucu anavatanlarına dönen mübadil vatandaşlarımızı bağrımıza basarak dünyaya birlik beraberlik mesajı verdik. Yıllardır yaşadığınız en büyük sorun vize sorunu bunu biliyorum. Doğduğunuz, büyüdüğünüz toprakları ziyaret etmek istiyorsunuz. Bu da sizin en doğal hakkınız. İnşallah uzlaşma sağlanır ve bu sorun ortadan kalkar. Ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER