MTV’ye gelen zammın ikinci el piyasasına etkisi

Samsun İkinci El Oto Galericiler Sitesi Başkanı İbrahim Kınık, Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne (MTV) yapılan zammın ikinci el piyasasını olumsuz etkileyeceğini söyledi.

MTV’ye gelen zammın ikinci el piyasasına etkisi

Samsun’da ikinci el araç piyasasının eylül ayının ardından durgunlaştığına dikkat çeken Kınık, “İkinci el araç piyasası en yoğun günlerini yaz aylarında yaşıyor. Bu yoğunluk eylül ayı itibariyle ortadan kayboluyor.

Bugünlerde araç pazarımızda bir yoğunluk varmış gibi görünse de, çoğunluğu boş kalabalık diyebiliriz. Şu anda işler durmuş durumda. Çoğu esnaf arkadaşlarım satış yapamadan dükkanlarını kapatıyor. Bu durgunluğun yılbaşına kadar devam etmesini bekliyoruz. Kış aylarıyla birlikte yeniden ikinci el piyasası biraz da olsa hareketlenecektir. Bir de son zamanlarda MTV’ye yapılan zamlar bizim camiamızı da derinden etkileyecektir. Yapılan vergi zamları 5-6 yaş aralığındaki araçları da kapsayacağı için satışlarımız bir hayli düşecek. Piyasa zaten durgundu, şimdi ise adeta iş yapamaz duruma geleceğiz. Pazara gelen müşterilerimizin çoğunluğu yüksel model araçlar tercih ediyor. Artık bu vergi zammından sonra durumlar nasıl olur hep birlikte göreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER