'Moral Bozmaya Gerek Yok AK Parti Dava Partisidir'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılma kararı ve AK Parti MKYK'da alınan kongre kararını değerlendirdi. "

'Moral Bozmaya Gerek Yok AK Parti Dava Partisidir'

Biz partimizde sorunları yine konuşarak, partimizin ilkelerini dikkate almak suretiyle çözümleriz" diyen Göksel, "Moral bozmaya gerek yok. AK Parti'de kişiler değil dava önemlidir" dedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifa kararı alması ve partinin en üst karar alma organı olan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) alınan kongre kararı, AK Parti Samsun İl Teşkilatı'na da bomba gibi düştü. AK Parti'de yaşanan son gelişmelere ilişkin ilk değerlendirme AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den geldi. Göksel, "Partimiz için hayırlı uğurlu olsun. Moral bozmaya gerek yok. AK Parti'de kişiler değil dava önemlidir" dedi.

KİMSE BOŞA HEVESLENMESİN

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifa kararı alması ve olağanüstü kongre kararıyla ilgili gazetemize açıklamalar yapan Muharrem Göksel, “Sayın Başbakanımızın konuşmasını herkes dinledi. Bizim önceliklerimiz önce devletin bekası, sonra İslam aleminin bekası, daha sonra partimizin bekasıdır. Sayın Başbakanımız yaşanılan bu süreçte artık devam etmeyeceğini, yeni bir genel başkanın seçilmesi için istifa ettiğini, şimdiye kadar önümüzde olduğunu ama bundan sonra içimizde olacağını ifade etti. Yani partiden bir kopuş, bir ayrılık söz konusu değil. Herhangi bir ayrışmaya izin verilmeyeceğinin de altını çizdi. Kimse bu yaşanandan sonra AK Parti dağılıyor gibi bir heves içerisine girmesin. Bizim partimizde biri geldi yıktı gitti olmaz. Bütün sorunlar sevgi saygı çerçevesinde gerçekleşir. Çünkü AK Parti bir hizmet partisidir, bizler de bu anlayışla hizmete devam edeceğiz” diye konuştu.

KONGREDE TEK BİR ADAY ÇIKAR

Başbakan Davutoğlu'nun görevde bulunduğu süreç içerisinde elinden geleni yaptığını dile getiren Muharrem Göksel, "Bundan sonraki dönemde kongre sürecimiz var. Ben genel başkanlık için birkaç aday olacağını da düşünmüyorum. MKYK kimin genel başkan gösterileceği konusunda kararını verir, bir aday olur. Biz de yeni genel başkanımızla yolumuza birlik ve beraberlik içerisinde devam ederiz. Çekişmeler, hırslar olmaz" dedi.

BİZDE KIRGINLIK OLMAZ

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlıktan ayrılmasının partide moral bozukluğu yaratmaması için çalışmaya ve hizmete devam edeceklerini dile getiren Muharrem Göksel, "Partimizin kurucu bir genel başkanı var. Onun devamında Erdemliler Hareketi denilen bir hareketimiz var. Liderimiz şu anda değişecek. Yeni bir liderle yolumuza devam edeceğiz. Kırgınlık dargınlık bizim için söz konusu olamaz. Çünkü AK Parti'de önemli olan kişiler değil davadır. Bizim için önemli olan bu davanın devam etmesidir" diye konuştu.

NE GEREKİYORSA YAPILIR

AK Parti'nin kurumsal yapısı güçlü bir siyasi parti olduğuna da dikkati çeken Muharrem Göksel, "Oluşan sorunları yine konuşarak, partimizin ilkelerini dikkate almak suretiyle çözümleriz. Dolayısıyla partilerde bu tür sorunların yaşanmasını tasfiye edecek olan en önemli karar organı büyük kongredir. Tüzüğümüz neyi öngörüyorsa partinin çıkarları neyi gerektiriyorsa partinin yetkili karar organları o doğrultuda karar alacaktır" ifadelerini kullandı.Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER