MMO'dan Hitit Üniversitesi'ne çıkartma

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik meslek tanıtım toplantısı düzenledi. 

MMO'dan Hitit Üniversitesi'ne çıkartma

Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde düzenlenen toplantıya 72 Makine Mühendisi adayı katıldı.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Makine Mühendisi Cevdet Sağlamve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Teknik Görevlisi Soner Akyıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda öğrenciler Makine Mühendisliği mesleği ve Oda hakkında bilgi alırken, meslek hakkında yönelttikleri sorular konuşmacılar tarafından cevaplanmıştır.

Meslek tanıtımı toplantısı ardından Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Öncü Aakyıldız, Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Cengiz Baykasoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Mert Şafak Tunalıoğlu tarafından Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Makine Mühendisi Cevdet Sağlam ve Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Teknik Görevlisi Soner Akyıldız teşekkür plaketlerini takdim ettiler.

Toplantı ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan “Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak öğrencilerine yönelik Üniversiteler işbirliğiyle “Deneyimler Toplantıları, Teknik Seminer ve Geziler, Staj Yeri oluşturma ve sosyal etkinlikler” düzenleyerek öğrencilerin mesleğe hazırlanma süreçlerine katkı koymaya çalıştıklarını, mesleğe adım atılması ile birlikte meslektaşlara yönelik verilmekte olan hizmetlerin verileceğini ve mesleki hayatları boyunca Oda - Üye birlikteliğinin devamına gayret göstereceklerini” söyledi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER