"Miraç Kandili, Manevi Yükselişimize Merdiven Olsun"

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Miraç gecesinde yapılacak dua ve ibadetlerin, birliğimize, dirliğimize,  kardeşçe yaşamamıza ve manevi yükselimize merdiven olmasını diliyorum. " dedi.

"Miraç Kandili, Manevi Yükselişimize Merdiven Olsun"

Tok, mesajında  miraç gecesinde edilecek olan duaların İslam dünyasının ve ülkemizin birlik, dirlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diledi.

Mübarek gün ve gecelerin insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli  olduğunu ifade eden İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, , “Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır.  Bu fırsatları müslümanlar olarak iyi değerlendirmeliyiz.  Hepimizin tevbe, dua ve şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, kaynaşmanın kötülüklerden arınmanın ihlas ile dosdoğru bir şekilde yaşamaya gayret göstermenin fırsat olduğu anlardır. Bu vesileyle bu  mübarek gün ve gecelerin  ülkemizde ve dünyada insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor, hemşerilerimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER