Minikler trafik eğitimi aldı

İlkadım İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, İlkadım Belediyesi Trafik Eğitim Parkında trafik eğitimi aldılar

Minikler trafik eğitimi aldı

Trafik haftası münasebetiyle İlkadım İlkokulu öğrencileri, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı trafik polislerinden trafik eğitimi aldılar. İlk olarak sınıfta ders alan minik öğrenciler daha sonra Trafik Eğitim Parkı’nda uygulamalı olarak eğitim gördüler. Trafik polisleri minik öğrencilere ağırlıklı olarak karşıdan karşıya geçerken nasıl davranmaları gerektiği hususlarında eğitim verdiler.

ÇOCUK YAŞTA BAŞLAMALI

Trafik eğitiminin çocuk yaşlarda başlanmasının trafik terörünü büyük oranda önleyeceğini belirten İlkadım İlkokulu Müdürü Hasan Yumbul, “Minik öğrencilerimize sınıflarda trafik eğitimi verdiğimiz gibi çoğu zaman farklı sivil toplum örgütleri ve kurumlarında katkıları ile trafik konusunda eğitimler verilmektedir. Bugünde İlkadım Belediyesi, İlkadım Kent Konseyi, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Trafik Kazaları Önleme Derneği’nin aracılığı ile minik öğrencilerimize uygulamalı trafik eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlerin verilmesi gelecekte trafik terörünün yok olacağının güzel bir işaretidir. Bu eğitime vesile olan İlkadım Belediyesine, İlkadım Kent Konseyine, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne ve Trafik Kazaları Önleme Derneğine teşekkür ediyorum” dedi.

EĞİTİM VERİLDİ

İlkadım İlkokulu 4/A sınıfı öğrencilerine ilk olarak slayt gösterileri ve videolu anlatımlarla trafikte nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl davranılması konuları üzerinde eğitim verildi. Özellikle trafikte insan hayatının çok önemli olduğu belirtilen eğitimde yayaların ve araç sürücülerinin aceleci davranmadan seyretmeleri gerektiği ifade edildi. Daha sonra uygulamalı eğitim için trafik pistine çıkan minik öğrenciler, karşıdan karşıya geçerken nasıl geçilmesi gerektiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarına değinildi.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER