Minik Zeynep gözyaşları arasında toprağa verildi

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Zeynep Nazlı Kahveci gözyaşları arasında toprağa verildi.

Minik Zeynep gözyaşları arasında toprağa verildi

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden ortaokul öğrencisi Zeynep Nazlı Kahveci'nin cenazesi, toprağa verildi.

Arif-Emel Kahveci çiftinin dört çocuğundan en büyüğü, Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Kahveci'nin cenazesi, Kirazlık Mahallesi'ndeki evlerinden alınarak Gülistan Kız Öğrenci Yurdu avlusuna getirildi. Belediyede işçi olarak çalışan ve cenazede güçlükle ayakta durabilen baba Arif Kahveci'yi yakınları ve çalışma arkadaşları teskin etmeye çalıştı.

Kılınan namazın ardından Zeynep Nazlı Kahveci'nin cenazesi, Kıranköy Mezarlığına defnedildi. Cenazeye katılan mahalle sakinleri, Kahveci'nin evine gelmek için Samsun-Ordu kara yolundan karşıya geçerken kazanın yaşandığını, o bölgede trafik ışıkları, alt veya üst geçit olmadığını belirterek, yetkililerden önlem alınmasını istedi. Cenazeye, Kahveci ailesinin yakınları ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe belediye başkanları, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Bu arada Zeynep Nazlı Kahveci'ye otomobiliyle çarpan ve gözaltına alınan sürücü Seçkin Ç'nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Tekkeköy ilçesinde dün Seçkin Ç'nin (35) kullandığı 39 ES 239 plakalı otomobil, Kutlukent Mahallesi'nde, yolun karşısına geçmeye çalışan Kahveci'ye çarpmış, Kahveci kaldırıldığı özel hastanede hayatını kaybetmişti.

BAŞKA CANLAR YANMASIN

6'ncı sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı Kahveci, dört çocuk sahibi Emel ve Arif Kahveci çiftinin en büyük çocuğu. İlkadım Osmangazi İmam Hatip Ortaokulunda okuyan Zeynep Nazlı, dolmuşla eve dönerken Samsun-Ordu karayolu üzerinde dolmuştan indi. Tam evinin karşısında dolmuştan inen Zeynep Nazlı, otoyoldan karşıya geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan minik öğrenci doktorların bütün müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Balcı: "Bu yolda benim en az 10 tane yakınım öldü"

Yolda üst geçitlerin yetersiz olduğunu belirten Zeynep Nazlı'nın kuzeni Abdullah Balcı, "Bu yolda benim en az 10 yakınım öldü. Burada bir üst geçit yok. Geçitlerin arası aşağı yukarı on kilometre. Küçücük bir genç kız çocuğu daha gitti. Belki okuyacaktı doktor, avukat, devletimize, milletimize faydalı bir insan olacaktı. Yeğenimiz, canımızdı" dedi.

Kahveci: "Başka canlar yanmasın"


Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı ve Zeynep Nazlı'nın amcası Dr. Eyüp Kahveci, "Bizim için yakıcı bir kaza. Trafik kazaları Türkiye'de büyük bir sorun. Bizim kızımız da trafik kazasına hayatını kaybetti. Bu bölgede henüz bir servis aracı ayarlaması yapılamadığı için toplu taşımayla geldi. Annesi her zaman yolun karşısından alıyordu ama dün erken gelmiş herhalde 'kendim geçeceğim' diye düşünmüş. Yüksek hızla gelen bir araç çarptı. Maalesef burada üst geçit yok. Yollar inşaat halinde. Maalesef kaybettik Zeynebimizi. Yollar yapıyoruz, köprüler yapıyoruz, binalar yapıyoruz ama insan faktörünü en önemli yere yerleştirmemiz gerekiyor. Yerleştirmedikçe bir anlamı olmuyor. Bu tür kayıplar ne ilk ne de son. Dolayısıyla insan sağlığı her şeyin önünde gelmesi gerekiyor. Burada önlem alınmazsa başka canlar da yanacak. O yüzden yöneticilerin yapılacak yatırımlarda insan sağlığını ön planda tutması gerekiyor. Başka canlar yanmasın" diye konuştu.
Zeynep Nazlı Kahveci'nin evinde ve okulunda hüzünlü bir hava hakimdi. Zeynep'in ölümüne oldukça üzülen sınıf arkadaşları Zeynep'in sırasına "Seni unutmayacağız", "O şimdi bir melek" şeklinde notlar yazdılar. Sınıf kapısına ise "Mekanın cennet olsun kardeşim, hakkımız helaldir" notu yazıldı. 
Minik Zeynep'in cenazesi bugün öğle namazını müteakip Tekkeköy İstiklal Mahallesi Gülistan Kız Kuran Kursu Sümeyye Hatun Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze namazında yakınları güçlükle ayakta durabildi. 
Cenaze namazına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ailesi ve vatandaşlar katıldı. 

iha-aa


 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER