Minik Irmak için Samsun'a havalandı

2 yaşındaki kız çocuğu Irmak Kaptan, ateşli hastalık nedeniyle kaldırıldığı Pazar Kaçkar Devlet Hastanesi'nde yeterli cihaz olmadığı için Samsun’daki özel hastaneye sevk edildi. 

Minik Irmak için Samsun'a havalandı

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyünde yaşayan 2 yaşındaki kız çocuğu Irmak Kaptan, ateşli hastalık nedeniyle kaldırıldığı Pazar Kaçkar Devlet Hastanesi'nde yeterli cihaz olmadığı için Samsun’daki özel hastaneye sevk edildi.

Durumunun aciliyeti nedeniyle Sağlık Bakanlığı'ndan minik Irmak için ambulans helikopter talep edildi. Sabah saatlerinde Pazar İlçe Stadı'na indirilen ambulans helikopterle 2 yaşındaki kız çocuğu Samsun’daki özel hastaneye götürüldü. 


Irmak’ın dedesi Mehmet Kaptan, devlet yetkililerine teşekkür ederek, “Daha önce yine ateşli bir hastalık geçirmişti. Yeniden hastalığı nüksedince ve buradaki hastanede de gerekli ekipman olmadığı için sevk kararı alındı. Trabzon’da yer yok denildi. Bu kez Samsun’a kaldırılması gerekti. Acil olduğu için zaman kaybına sebebiyet verilmemesi için ambulans helikopter talep edildi. Allah devletimizden razı olsun, helikopter ile çocuğumuz Samsun’a götürüldü. İnşallah şifa bulur. Bu konuda bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER