'Milli Mücadele Ruhu' Yaşatılacak

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İstiklal Marşının Kabulü ve Çanakkale Zaferi ile ilgili düzenleyecekleri konferansa tüm ilçe halkını davet etti

'Milli Mücadele Ruhu' Yaşatılacak

'YOLUMUZU AYDINLATIYOR'

İstiklal Marşı'nın yazıldığı günden bu yana Türk milletinin yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Şenol Kul, "Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde, 'Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirmekte, yolumuzu aydınlatmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir" dedi.

'ÇANAKKALE DÖNÜM NOKTASI'

Türk milletinin, tarihinin her döneminde en kötü şartlarda dahi birlik ve beraberlik içinde olduğuna dikkat çeken Şenol Kul, "Bugün üzerinden 1 asır geçmesine rağmen hala destansı mücadelesini konuştuğumuz Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü heyecanı ve onuru, hepimizi yeniden sardı. Esaret altında yaşamaya hiçbir zaman kabul etmeyen milletimiz, bundan 101 yıl önce tüm dünyaya bunu bir kere daha Çanakkale'de gösterdi. Çanakkale Türk halkı için, ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle Çanakkale Savaşı'nın verdiği mesajları, özünden koparmadan gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle işlemeliyiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER