Milli İrade operasyon bekliyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt genelinde ve Samsun’da yapılan operasyonlar milli iradenin mimarı olan halk tarafından dikkatle takip ediliyor

Milli İrade operasyon bekliyor

Samsun’un Canik ilçesinde yaşayan vatandaşlar FETÖ operasyonu kapsamında gün yüzüne çıkan alçaklıkları dikkatle takip ediyor. Bu yönde açıklama yapan vatandaşlar, “Biz anladık ki cemaat ve din adı altında bizi yıllardır kandırdı ve sömürdü. Hükümetimiz bu yapı ile ilgili gün geçmiyor ki operasyon yapıyor. Biz millet olarak bu operasyonu kurtuluşumuz olarak görüyoruz ve hükümetimizi solcu ülkücü olsak da destekliyoruz. Anlaşılan o ki, bu FETÖ denilen adi örgüt bizi en zayıf noktamızdan vurdu ve dinimizi kullandı. Belki biz halk olarak bile günaha girdik. Ama tüm yanlışların olduğu gibi, bu yanlışında mutlaka bir cezası olacaktır” şeklinde konuştular.

 

‘ESNAFLARIMIZI SÖMÜRDÜLER’

Gazete Gerçek’e açıklamalarda bulunan Canik esnafı FETÖ yapılanmasının bazı siyasiler tarafından sömürülmelerine ön ayak edildiğini söylediler. Canik esnafı yaptığı açıklamada, “İnanın burada bu cemaat denilen yapıya ön ayak olan siyasiler var. Esnaf olarak bizleri bile yeri geldi yerdiler. Burada bu yapıya hizmet edenler ve etmeyenler diye bir zamanlar bile ikiye ayrılmıştık. Bu fesat yapı aramıza nifak sokmayı bile başardı. Fakat biz öyle yüce bir milletiz ki, birbirimize yine kin tutmuyoruz, tutmadık da. Bu bizim doğamızda yok. Fakat gördük ki, artık her Müslümanım, cemaatim diyene inanmayacağız. Biz bunu acı tecrübeyle gördük” şeklinde kaydettiler.

 

‘İKİNCİ BİR DARBEDEN KORKUYORUZ’

Gazete Gerçek’e açıklama yapan esnaf, ikinci bir darbe söylentilerinin olduğunu ve bu yapının başlarına daha büyük bela olacağından endişeli olduklarını söylediler. Esnaf, “Bu yapıyı biz sadece namaz niyaz bilirdik. Meğerse bunlar gerçek devletmiş, gerçek devlet de aslında paralelmiş. Bu anlamda ne yalan söyleyelim, biz ikinci bir darbe yapılmasından endişeliyiz ve korkuyoruz. Bir ikinci darbe olursa işte o zaman iş halka tam düşer. Çünkü bunlar demek oluyor ki hala siyasette ticarette ve önemli yerlerde varlar. Bunun çaresi nedir o zaman? Nasıl ayıklanacaklar?” şeklinde konuştular.

 

‘FETÖ OPERASYONLARI SİYASETE NE ZAMAN GELECEK?’

Canik esnafı FETÖ kapsamında yapılan operasyonların bir anca önce siyasi destekçilerinin ve hücrelerinin bulunmasını istediklerini belirttiler. Endişeli olduklarını ve hala belediyelerde bile yapıların durduğunu söyleyen esnaf, “Burada hükümet milli iradeye karşı büyük bir sınav veriyor. Bu operasyonlar siyasete ne zaman gelecek? Sayın cumhurbaşkanımız tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet dedi ama orada siyasetten de bahsetti aslında. Fakat ne hikmetse düne kadar asfaltları bile FETÖ için döken başkanlar hala koltuktalar. Daha nice örnekler var. Burası Canik. Biz ısrarla operasyonların siyasete gelmesini bekliyoruz. FETÖ’ye destek veren belediye başkanı mı, yardımcısı mı, meclis üyesi mi kim varsa bir an önce temizlensin. Biz milli iradeysek, bunu istiyoruz. Sayın Cumhurreis bizleri duysun. Bazı belediye başkanlarının samimi olmadıklarını düşünüyoruz. Kim varsa hesabını versin cezasını çekin. İkinci bir darbe olursa bunları halkın elinden kimseler alamaz. Bu halkın sokağa çıkmasına gerek bırakmadan operasyonları siyasi ayağa da katın” dediler.

 

Serhat TÜRK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER