Milletvekili Yılmaz, iki bakana yaptırım kararını kınadı

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ABD'nin iki bakana yaptırım kararını kınadı, "Hiç bir baskı hukuk dışı yaptırım, talep bizleri doğru yoldan ayıramaz. Türkiye hiç bir baskıya da boyun eğmez." dedi.

Milletvekili Yılmaz, iki bakana yaptırım kararını kınadı

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ABD'nin hukuk dışı bir kararla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e yaptırım kararını kınadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerikalı Papaz Andrew Brunson'ın serbest bırakılmamasını gerekçe göstererek Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ABD'nin yaptırım getireceğini açıklaması sonrasında her kesimden büyük tepkiler geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Yılmaz, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu, kanun ve nizamlarının belli olduğunu, büyük bir devlet ciddiyetiyle hareket ettiğini söyledi.

"TÜRKİYE HİÇBİR BASKIYA BOYUN EĞMEZ"

ABD'nin kanunlar kapsamında görevini layıkıyla yerine getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e yaptırım karanının kabul edilemez olduğunu ifade eden Yılmaz, "ABD yönetimi hukuk dışı taleplerini hiç bir yöntemle yerine getirttiremez. Bu kararı şiddetli kınıyoruz. Hiç bir devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan ve hukuki zemini olmayan bu karar tarihte kara bir leke olarak yazılacaktır. Hiç bir baskı hukuk dışı yaptırım, talep bizleri doğru yoldan ayıramaz. Türkiye hiç bir baskıya da boyun eğmez. Bakanlarımızın devletimizin sonuna kadar yanındayız" dedi.

Beyaz Saray Sözcüsünün açıklamasının ardından ABD Hazine Bakanlığı iki bakan için bir dizi yaptırım kararını açıklamıştı.

GerçekBizde.com

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER