Millet Darbecilere Karşı Tek Yürek

Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine 10 binler katıldı

Millet Darbecilere Karşı Tek Yürek

15 Temmuz'un Türk siyasi ve demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkan'ı Erdoğan Tok, paralel devlet yapılanmasına mensup bir grup askeri cephe tarafından yapılan darbe teşebbüsünün, milletin kararlı tavrı ile söndürüldüğünü söyledi.


Darbe girişimine büyük tepki gösterilen Samsun'da, demokrasi nöbetinin ikinci gününde Cumhuriyet Meydanı yine tıklım tıklım doldu.


2 gündür boş kalmayan Cumhuriyet Meydanı, akşam saatlerinde elinde Türk bayrakları ile gelen vatandaşlar tarafından tıklım tıklım dolduruldu.

Mehter Takımı'nın çaldığı marşlarla coşan kalabalık, darbecilere sert tepki gösterdi.


Darbe girişime karşı çıkan ve aralarında çeşitli siyasi parti mensuplarının da bulunduğu topluluk, sloganlar atarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek çıktı. Ellerinde bulunan Türk Bayrak'larını sallayan on binlerce kişi, cep telefonun ışıklarını kullanarak ve meşale yakarak güzel görüntüler oluşturdu.


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yapılan darbe girişiminin, sokağa çıkıp destek çıkan vatandaşların etkisiyle önlendiğine dikkat çekti.

Gerekenin yapılacağını, gerekirse sabaha kadar hatta daha fazla burada bekleyeceklerini söyledi.

Millete darbe vurulamayacağını söyleyen Başkan Tok, toplumun her kesiminin, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden  meydanlara inerek, darbecilere gereken cevabı verdiğini belirtti.


AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl ve ilçe yönetimi ve vatandaşlar darbe girişimine tepki gösterdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER