MHP'de Muhaliflerin Gözü Yargıtay'da

MHP'de muhaliflerin kurultay girişimi, Ankara'da polis barikatı nedeniyle yapılamazken, MHP eski Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, "Türk milliyetçileri iktidara doğru yürüyor. Bugün Ankara'da bunu gördük" dedi

MHP'de Muhaliflerin Gözü Yargıtay'da

MHP'de muhaliflerin Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararı ve Çağrı Heyeti'nin talebiyle yapmak istedikleri  tüzük değişikliği kurultayı girişimi, polis barikatı engeline takıldı. Olağanüstü kurultay için yeterli imzanın toplandığı öğrenilirken, MHP eski  Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, "Türk milliyetçileri iktidara yürüyor. Bugün Ankara'da çok güzel bir gün geçirdik. Biz artık ülkeyi yönetmek istiyoruz. Türk milliyetçileri olarak Samsun'u yönetmek istiyoruz" dedi.

 

POLİS BARİKATIYLA KARŞILAŞTIK
Samsun’dan 17 üst kurultay delegesi ile birlikte Ankara’ya giden, MHP Samsun eski İl Başkanı  Ömer Süslü, dün Başkent’te Büyük Anadolu Oteli önünde yaşananları Gazete Gerçek’e değerlendirdi. Milliyetçiler olarak yaklaşık 5.5 aydır kongre toplamaya çalıştıklarını, dün de olağanüstü kurultay yapılmasının önünde engel olan tüzüğün değiştirilmesi için kurultay yapmak istediklerini dile getiren Ömer Süslü, "Ankara'da polis barikatlarıyla karşılaştık. Milliyetçi, ülkücü hareketin iktidarının ayak seslerini duyanlar, kongrenin yapılacağı otelin 3 kilometresine kadar polis  yerleştirmişler. Normal vatandaşı yan taraftan salanların, ülkücüleri korkutarak değil kandırarak, kafa karışıklığı yaratmaya çalıştıklarını gördük. Bugün çok güzel bir gündü. 750-800 üst kurul delegesi geldi ve haziruna  imza attı. Bu kongre olacaksa da olmayacaksa delegelerin, bu  tarihi günde orada olacağım, bu tarihe tanıklık edeceğim dediği bir günü yaşadık. Bugün Ankara'da Türk milletinin geleceği ile ilgili çok güzel bir resim çizildi, milletlimize umut aşılandı.Milletimizle de gurur duyduğumuz bir günü yaşadık" diye konuştu.

 

YARGITAY KARARINI BEKLEYECEĞİZ

Bu aşamadan sonra Yargıtay'ı kararını bekleyeceklerini de vurgulayan Ömer Süslü, "Hukuka müdahaleler var. Mahkemenin kararının icra müdürlüğü elinde uygulattırılmadığı bir süreci yaşıyoruz. Anayasa referandumu sırasında üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne diye bir slogan vardı  ama bugün dibine kadar üstünlerin hukukunun yaşandığı bir süreç gördük. İktidarımızda hukukun üstünlüğünü kendileri için kullanmaya çalışan üstünlerle de hesaplaşacağız.Bu ülkede hukukun, adaletin namusuna inanan hakimler olduğuna inanıyoruz. O hakimlerin vereceği karara da sonuna kadar saygılıyız. Kongre yapılabilir kararını Yargıtay daha önce onayladığı gibi yarın da onaylayacak. Bu kez 25 bin kişiyle değil 50-60 bin kişilik stadyumlarda kongremizi yapacağız. Bugün yaşananlar Ergenekon'dan ikinci çıkıştır" diye konuştu.

 

Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER