MHP'de Jet Atama!

Önceki gün Samsun’da MHP teşkilatı görevden alınmalar yaşadı. 5 ilçe başkanı görevden alınırken yerine ise yeni atamalar jet hızıyla gerçekleştirildi

MHP'de Jet Atama!

MHP İlkadım İlçe Başkanı Hüseyin Murat Ordu'nun yerine Ali Korkmaz, Atakum İlçe Başkanı Mehmet Uzun'un yerine Ahmet Hatinoğlu, MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar'ın yerine Abdurrahman Çamaş, Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kıcır'ın yerine Erdinç Gül ve Salıpazarı İlçe Başkanı Refaattin Karaca'nın yerine İsa Bircan'ın atandı. MHP Samsun’da 5 ilçe başkanını görevden alırken bu isimlerin arasında Genel Merkeze muhalif olmayan tek ilçe olan İlkadım İlçe Başkanı Hüseyin Murat Ordu’nun olması da dikkat çekti. Ordu basın açıklaması ile görevden alınması hakkında açıklama yaparken Bahçeli’nin yanında olduğunu belirtti. Başkan Ordu, “Görevden alındığımız için hiçbir kırgınlığımız yok. Düşüncelerimiz dün ne ise bugünde aynıdır. Genel Merkezimiz bizleri başarılı görmemiş ve bizim görmediğimiz bir eksikliğimizi gördü ki, görevimize son verildi. Ben dün Devlet Bahçeli ile yola devam diyordum. Bugün de Bahçeli ile yola devam diyorum” dedi.

TEKİN: HEPSİNİN İSMİNİ BEN SUNDUM

Görevden alınmalarla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Taner Tekin, “Genel Merkezden bir gerekçe sunulmadı. Sadece tüzüğün kendilerine verdiği yetkiye dayanarak ilçe başkanlarını ve yönetimlerini fesh ettiklerini belirten tebliğ ulaştı. Onun haricinde bir gerekçe sunulmadı. Samsunla ilgili sadece iddia edildiği gibi muhalif ve imza verenlere karşı bir görevden alınma yok. Daha köklü bir değişikliğe gidilerek yeni bir teşkilat oluşturulmaya çalışılıyor. Görevden alınmalar yapılmadan önce Genel Merkez ile görüştüm. Göreve gelen ilçe başkanlarının hepsinin ismini ben sundum” diye belirtti.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER