MHP'de İşler Karışık!

MHP kongresi ile ilgili süreç uzadıkça, Meral Akşener’e karşı kırılmaların baş gösterdiği ve hatta kongre çalışmalarının dahi duracağı belirtiliyor

MHP'de İşler Karışık!

MHP’de kongre bilinmezliği devam ediyor. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi aldığı karar ile tüzük değişikliği yapılabileceğini belirtirken çağrı heyeti 15 Mayıs’ta kongre yapma kararı almıştı. MHP Genel Merkezi ise yerel mahkemenin kararını Yargıtay’a götürdü. Önceki gün ise MHP'li bir üst kurul delegesi, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin olağanüstü kurultay konusunda karar vermeye yetkili olmadığını, bu konunun Anayasa Mahkemesince denetlenmesi gerektiğini savunarak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

 

PARTİ ZARAR GÖRÜYOR

Kongre sürecinin uzaması ile bazı delegeler genel başkan adayı değişikliğine giderken bazı delegeler ise olağanüstü kongre konuşmasından vazgeçmeye başladı. Yargıtay kararının vermemesi ve akabinde Anayasa Mahkemesi’ne yapılan başvuru ile sürecin daha çok uzayacağı kaydediliyor. Devlet Bahçeli’nin değişimini isteyen bazı delegeler sürecin uzaması ile partinin daha çok zarar gördüğü ve mevcut yönetimin 2018 yılına kadar göreve devam etmesi gerektiği yönünde kanaat getirdiği kaydedildi.

KIRILMALAR GÖRÜNÜYOR

Samsun’da ise 17 üst kurul delegesinden İlkadım eski İlçe Başkanı Hüseyin Murat Ordu haricinde 16 isim Meral Akşener lehine imza vererek değişimden yana olmuşlardı. Ordu ise değişim yerine Bahçeli ile devam kararını sürdürmüştü. Geçtiğimiz gün Samsun’a gelen Genel Başkan adaylarından Ümit Özdağ ile delegeler arasında kırılmalar yaşandığı görüldü. Meral Akşener’e destek veren 3 üst kurul delegesinden Atakum İlçe Başkan Yardımcısı Birol Kahraman ve Çarşamba eski İlçe Başkanı Süleyman Akdemir’in Özdağ’ın ziyaretine katılması dikkat çekti. Devlet Bahçeli’nin göreve devam etmesi gerektiğini ve değişime ‘hayır’ diyen İlkadım eski İlçe Başkanı Hüseyin Murat Ordu, Özdağ’ın ziyaretinde ona eşlik etti.

PROGRAMI TERK ETTİLER

Özdağ için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hoşkadem Konuk Evi’nde düzenlenen kahvaltı programına İbrahim Özyer ve eski İl Başkanı Ömer Süslü ile birlikte hareket eden MHP İlkadım Belediye Meclis üyelerinden Mücahit Uydu ve Recep Güleroğlu da katıldı. Hüseyin Murat Ordu’nun ilçe başkanlığı döneminde Recep Güleroğlu ve Mücahit Uydu Ordu ile tartışma yaşamışlardı. Yaşanan tartışmada Güleroğlu Ordu’ya bardak fırlatmıştı. Ordu ile aralarından soğuk rüzgarlar esen Güleroğlu ve Uydu Özdağ’ın kahvaltı programında Ordu’yu görünce programa katılmadan ayrıldılar.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER