Mezarlık Mafyasına Bakanlık El Attı!..

Samsun’un Canik ilçesi sınırları içersinde bulunan Pelitlik Mezarlığı’nda meydana gelen yasa dışı olaylarla ilgili şikayet mektubu yazıldığı ortaya çıktı. Mektubu değerlendirmeye alan İçişleri Bakanlığı’nın ilgili kurumlara talimat verdiği öğrenildi

Mezarlık Mafyasına Bakanlık El Attı!..

Canik ilçesi Teknepınar Mahallesi’nde bulunan ve Canik Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılan Pelitlik Mezarlığı’nın hemen yanındaki 8 dönümlük orman arazisinin, bazı şahıslar tarafından ‘yasa dışı’ olarak parsel parsel satılması İçişleri Bakanlığına da gitti. Bakanlık, mektup hakkında ilgili birimlere ‘inceleyin’ talimatını’ verdi.

 

ÖLÜLER ÜZERİNDEN RANTA İNCELEME

Ölüler üzerinden rant sağlandığı ve Teknepınar Mahallesi’nde bazı isimlerin bu işin içinde olduğu belirtilen şikayet mektubunda, para vermeyene mezar yeri gösterilmediği gibi az para verene ise meftanın mezardan çıkartması için baskı yapıldığı iddia edildi. Mahalleden ve ilçeden mezarlık mafyası içinde olduğu öne sürülen isimlerin de yer aldığı mektupta, olayın iç yüzünün detaylı bir şekilde anlatıldığı görüldü. Orman Muhafaza Müdürlüğü’nde çalışan bir ismin de mezarlık mafyasının içinde bulunan bir kişinin akrabası olduğu ve olayın dillenmesinden sonra başka bir yere tayin edildiği iddia edildi. İçişleri Bakanlığı’nın ise gelen söz konusu mektubu değerlendirerek konu hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER