Mevlana'yı, Erzincanlı'dan dinlediler

Atakum Belediyesi'nin düzenlediği 'Gönülden Gönüle Hz. Mevlana' anma programına katılan şair Dursun Ali Erzincanlı, Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Mevlana'yı, Erzincanlı'dan dinlediler
Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Güzel hitabetiyle Mevlana'yı anlatan Dursun Ali Erzincanlı, izleyicilere güzel bir gece yaşattı.

Taşçı: "Bu Müslüman milletin nedir sizden çektiği"

Programda açılış konuşması yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum Belediyesi olarak sosyokültürel belediyecilik anlamında Atakum'a yakışır organizasyonlara ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Belediyecilik sadece yol yapmak, bina yapmaktan ibaret değil. Belediyecilik toplumun gönlüne dokunabilen, ufkunu açabilen kültürel sanatsal faaliyetleri de ortaya koyması gerekiyor. 15 Temmuz kalkışmasında bizi Orta Doğu'daki savaşın olduğu yerlere döndürmek istediler. Halep’te yaşanan katliamlar ortada. Bütün nefretimizle oradaki zalim güçlere haykırıyoruz. Allah aşkına bu Müslüman milletin nedir sizden çektiği!" dedi.

"15 Temmuz’da cehennemi hak eden olmadı mı?"

Mevlana’yı anlatan şair Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz’a değindi. Erzincanlı, “Cehennemin sahibi Allah’tır. Cehennemi de hak edenler var. 15 Temmuz’da cehennemi hak eden olmadı mı? Hangi hümanizm 15 Temmuz’daki o hainleri affedebilir. Allah'a yönelip tövbe ederler, o ayrı bir şey. Millete karşı yapılan bir ihanettir. Onu hiçbir hümanizm kurtaramaz. Onları Mevlana da kurtaramaz" diye konuştu.

"Mevlana Hazretleri uluslararası bir doktor"

Her işin bir ehli olduğunu belirten Erzincanlı, “Bugün bir salgın hastalık çıktığı zaman televizyonlarda hep o konunun uzmanı olan kişiyi görürüz. Açıklama yapar. Uluslararası bir hastalık olur, o doktora ihtiyaç duyulur. Mesela bir kalp ameliyatında uluslararası bir uzman olan bir doktor varsa ona başvurulur. Doktor hangi ülkedeyse oradan alınıp ameliyat yapılır. Mevlana Hazretleri uluslararası bir doktor. Mevlana zamanında insanlar birbirini kesip öldürüyordu. Mevlana, sevgi ve aşk üzerine tedavi metodu uyguladı. Mevlana Hazretleri kendi doktorluğunu uluslararası çapta yaptı" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER