Mehmet Akif Ersoy Anıldı!

İstiklal Marşı’nın yazarı milli şair Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 79. yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda anıldı.

Mehmet Akif Ersoy Anıldı!

Mehmet Akif Ersoy'u anlatan video gösterisiyle başlayan anma töreni, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram ve Yrd. Doç. Dr. Şeyma Büyükkavas Kuran'ın konuşmalarıyla devam etti.


"AKİF'E LAYIK NESİLLER OLMALIYIZ"

Günümüzde Mehmet Akif Ersoy'a daha çok sahip çıkıldığını söyleyen Prof. Dr. Yavuz Bayram, "Mehmet Akif'i anlamak, sevmek ve ona minnet borcumuzu ödemek ona birtakım güzel cümleler kurmakla sınırlı kalmamalı" dedi.

Herkesin yaptığı işlerde çok iyi olarak, emek harcayarak Ersoy'un bize çizdiği hedefte emsale dönüştüğü takdirde üstüne düşeni yapmış olacağını ifade eden Yavuz Bayram, Akif'e layık nesiller olmamız gerektiğinin altını çizdi.Anma töreninde Şeyma Büyükkavas Kuran'ın, Akif'in şiirleri üzerinden sosyal olaylara ve meselelere ne tür çözüm önerileri ortaya koyduğunu inceleyeceğini belirten Yavuz Bayram, bu meselelerin benzerlerinin özellikle kadına şiddet hususunda hala devam ettiğini vurguladı.Şeyma Büyükkavas Kuran'ın, Mehmet Akif'in toplumun genel sorunlarına bakışıyla ilgili konuşmasının ardından anma töreni sona erdi.Törene akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER