Medikal OSB’de altyapı ihalesi tamam

Türkiye’de ilk olarak Samsun'un Bafra ilçesi Doğankaya bölgesinde kurulacak olan Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihalesi tamamlandı. Çalışmalar şubat ayında başlayacak

Medikal OSB’de altyapı ihalesi tamam

Medikal sektörde gelişimini sürdüren Samsun’da, Türkiye'de ilk olarak Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruluyor. Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce, I. Etap alanı üzerinde hali hazırda Karma Organize Sanayi Bölgesi olarak faaliyet gösteriyor. OSB’nin II. Etap alanına ise Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması planlandı. OSB’nin altyapı çalışmaları sürdürülüyor ve tamamlandığında 79 adet sanayi parselinden oluşacak.

ŞAHİN: ALTYAPI İHALESİ TAMAMLANDI

OSB’deki son durumu sorduğumuz Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “İlimiz, ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için son derece önemli olan ve 2019’da faaliyete geçecek olan Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgemizde çalışmalarımız sürüyor. Bafra Karma Organize Sanayi Bölgemizin ikinci etabında faaliyet gösterecek olan Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin altyapı ihalesi tamamlandı. Çalışmalar Ocak ayının sonlarında başlayacaktır. Altyapısı da tamamlandıktan son OSB’mizin diğer üst çalışmaları sürdürülecek” diye konuştu.

23 FİRMA YATIRIM TAAHHÜDÜNDE BULUNDU

Tıbbi cihaz ve cerrahi el aletleri sektörünü desteklemesi ve sektördeki firmaları bir araya getirmeyi amaçlayan Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, üretim noktasında adeta bir cennet olacak. Bafra Karma Organize Sanayi Bölgesi ile aynı alanda yer alacak ve 2019’da faaliyete geçmesi planlanan Medikal OSB için çoğu Samsun’da hali hazırda faaliyet gösteren 23 firma, toplam 165 Milyon TL yatırım taahhüdünde bulundu.

79 ADET SANAYİ PARSELİ AYRILDI

Toplam 100 hektar alana kurulması planlanan Medikal OSB’de, yaklaşık 655 bin metrekareye ise 79 adet sanayi parseli ayrıldı. Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulacak tesislerin yüzde 10’luk kısmında Medikal Sarf Malzemeleri Üretimi Yapılacak Tesisler; yüzde 15’ lik kısmında Medikal Teşhis ve Görüntüleme Cihazları Üretimi Yapılacak Tesisler; yüzde 50’lik kısmında Medikal, Dişçilik Alet ve Cihazları Üretimi Yapılacak Tesisler; yüzde 15’ lik kısmında Medikal Ortopedik Alet ve Cihazları Üretimi Yapılacak Tesisler ve yüzde 10’luk kısmında Medikal Tedavi Edici Cihazları Üretimi Yapılacak Tesislerin yer alacağı öngörülüyor.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER