Meclis Üyelerine Talimat

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, vatan haini unsurların darbeye girişiminin başarısız olmasının ardından yapılacak çalışmalarla ilgili belediye başkanları ve meclis üyeleriyle toplantı yaptı

Meclis Üyelerine Talimat

Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu’nun Toplantısı, Samsunum-1 Gemisi’nde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, ilçe belediye başkanları ile meclis üyeleri katıldı.

FETÖ Terör Örgütü ve uzantısı Paralel Devlet Yapılanması üyesi vatan hainlerinin gerçekleştirmek istediği ihtilali değerlendirerek söze başlayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Sıkıntılı bir hafta sonu geçirdik. Silahlı kuvvetlerimiz içinde bir miktar vatan haini, başka unsurlarla da muhtemelen bir araya gelerek, paralel yapılanma, TSK içinde vatan hainlerinin ittifak yapmasıyla birlikte bir ihtilal hareketine kalkışmışlardır. Bu kalkışma ilerleyen saatlerde sayın Cumhurbaşkanımızın ve parti genel merkez teşkilatımızın tüm demokratik güçlerimizi, tüm halkımızı meydanlara çağırarak, ülkemizin geleceğini kaosa sürükleyecek olan bu hain girişime karşı, duruşa çağırmışlardır. Bizler de sizler de merkezde ve bulunduğunuz ilçelerde bütün halkımızı meydanlara çağırarak, bu hain kalkışmaya karşılık halk direnişi, karşı duruşu gerçekleşmiştir.” dedi.

ŞEHİTLERİMİZ DEMOKRASİ TARİHİNDE SAYGIYLA ANILACAKTIR

Darbe kalkışması sırasında hayatını kaybeden sivil ve resmi demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet dileyen Başkan Yılmaz, “Silahlı kuvvetlerimizin tamamına mal edilemeyecek bir gurup vatan haininin ülkemizin yönetimine el koymaya yönelik bu kalkışması, askerimizin diğer kısmı, polis teşkilatımız ve halkımızın büyük direnişiyle püskürtülmüş, etkisiz hale getirilmiştir. Bu esnada gerek halkımızdan gerekse güvenlik güçlerimizden şehit olan evlatlarımız oldu. Bu demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. Kendilerinin aziz hatırası karşısında eğiliyorum. O aziz hatıra Türk milletinin gönlünde yaşayacaktır. 15 Temmuz, ülkemizin demokrasi tarihinde hak ettiği yeri bulacaktır. Şehitlerimiz de demokrasi tarihinde ebediyete kadar kahramanlıklarıyla hep anılacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER