Mağduriyet Bitecek Verimlilik Artacak

OMÜ’de yapılacak seçimlerde ‘rektörlük’ için yarışacak olan Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, “Öğretim üyelerinin mağduriyeti giderilecek, idari ve akademik personelin verimliliği artırılacak” dedi

Mağduriyet Bitecek Verimlilik Artacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) temmuz ayında gerçekleştirilecek ‘rektörlük’ seçimleri için yarışan Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, Gazete Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ı ziyaret etti. Rektörlük seçimleri öncesi vaatlerini Kaynar’a anlatan Selçuk, “Başta özlük haklarının verilmesi olmak üzere tüm öğretim üyelerimizin mağduriyetleri giderilecek, gerek idari gerekse akademik personelin verimliliği artırılacak” dedi.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ PROJELER

Uzun yıllar öğretim üyeliğinin yanı sıra ‘başhekim’ olarak hizmet verdiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) rektör olmak için kolları sıvayan Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, birbirinden önemli projelere sahip olduğunu söyledi. Selçuk, “Özlük haklarının verilmesinde adil davranmak ve öncelikle mağdur olan öğretim üyelerimizin mağduriyetini derhal gidermek önceliğim olacak. Bilimsel çalışmalara sağlanan destekler mutlaka artırılacak. Gerek akademik ve gerekse idari personelin verimliliğini artırmak için rahat ve huzurlu çalışma ortamı sağlanacak” diye konuştu.

YENİ SOSYAL ALANLAR, TESİSLER

İdari ve akademik personelin görüş ve önerileri doğrultusunda yeni sosyal alanlar ve tesisler inşa etmeyi hedeflediğini belirten Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, “Örneğin, mevcut Kongre-Kültür Merkezimizin yetersizliği gün gibi ortada. Bu nedenle yeni bir kongre kültür merkezi inşa edilecek. Bazı fakültelerin hizmet binaları da yetersiz, yenilerinin inşaası için kolları sıvayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER