Ladik'te onlar umutla kar yağışını bekliyorlar

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Kayak Merkezi'nde şu ana kadar beklenilen kar yağışı gerçekleşmedi. Umutlar yılbaşını bekliyor.

Ladik'te onlar umutla kar yağışını bekliyorlar

Ladik ilçesinde yer alan 1675 rakımlı yükseklikte bulunan Akdağ Kış Sporları ve Kayak Merkezi'nde yer alan işletmeciler ve vatandaşlar kar yağışının artmasını bekliyorlar. Zira, şu ana kadar düşen yağış miktarı beklenilen seviyede değil.

Piste kar kalınlığı 15 cm

Kayak pistinde şimdilerde 15 cm. kar kalınlığı bulunurken işletmeciler yılbaşını umutla bekliyor. Aynı zamanda yılbaşı gecesinde kayak merkezinin tercih edilmesi içinde çalışmalar devam ediyor. 

Kayak sezonu 1 ay geç başladı

Akdağ kayak merkezinde bu yıl geçen yıla göre 1 ay geç başladı. Bu durumdaki etkende yağışların istenilen seviyelerde olmaması.

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı,  "Bu yıl 23 Aralıkta yağan kar tuttu. Geçen yıl sezon Nisan ayına kadar sürmüştü. 4 ayda yaklaşık 75 bin kişi Akdağ'a gelmişti. Bu yıl sezon geç başladı ancak en az Mart ayına kadar devam etmesini bekliyoruz. İnşallah kar yağışı devam eder ve kar seviyesi artar. Akdağ'a Samsun'dan ve çevre illerden gelen kişi sayısı her geçen yıl artıyor. kayakseverlerin burayı daha çok tercih etmesini istiyoruz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER