Kuyumcular sezondan umutlu

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, son günlerde düğün sezonunun hareketliliklerinin başladığını ifade ederek, kuyumcuların sezondan umutlu olduğunu söyledi

Kuyumcular sezondan umutlu

Ramazan ayı ve sonrasındaki seçim atmosferinin etkisiyle sezonu açamayan kuyumcular, yaklaşık 2 ay düğün sezonunu açamadı. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, son günlerde düğün sezonunun açılmaya ve ailelerin kuyumcu mağazalarını ziyaret etmeye başladığını belirtti. Başkan Özman, kuyumcuların sezondan umutlu olduğunu söyledi.

‘RAMAZAN AYINDA SEZONU AÇAMADIK’

Salih Özman, “Ülkemizde, herkesin bildiği üzere Ramazan ayında düğün ve nişan sezonu geleneksel olarak yapılmıyor. İnsanlar oruç tutarken, eğlence, sosyal faaliyetler ve yarısı eğlence yarısı mutluluk verici törenler olan sosyal faaliyetlerde kısıtlamaya gidiyor. Dolayısıyla Ramazan ayı içerisinde işin doğrusu sezonu açamadık. Bayram sonrasında sezonun açılmasını bekliyorduk, ufak da olsa kıpırdanmalar başladı” diye konuştu.

‘BU SEZONDAN UMUTLUYUZ’

“Başta gram altın ve çeyrek altın olmak üzere, hediyelik giden altınları satmaya başladık” diyen Başkan Özman, “Nişan yüzükleri, gelinin olmazsa olmaz takısı kolunda bilezik ve ‘gerdanlık set takımlar’ dediğimiz gerdanlık, küpe ve bilezikten oluşan üçlü grupları satmaya başlayacağımız bir sezona giriyoruz. Bunun belirtileri de ufak ufak Bayramdan sonra kendini gösteriyor. Aktif olarak başlamasa da, evlenecek olan çiftlerin kendileri ve ebeveynlerinin mağazalarımızı ziyaretleri bunun göstergesidir. Ürün için şimdiden fikir almaya geliyorlar. Bu sezondan umutluyuz” şeklinde konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER