Kutlu Yürüyüşümüz Devam Ediyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Ankara Arena’da gerçekleştirilen AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongre ile ilgili açıklamalarda bulundu

Kutlu Yürüyüşümüz Devam Ediyor

c’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Samsun’dan 21 delegenin yanı sıra; il yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kişinin katıldığı kongrede, delegelerin bin 405’inin oyunu alan ve kongrede tek aday olan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanlığına seçildi. Yıldırım, Başbakanlık görevini ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Kongre ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Ankara Arena’da muhteşem bir demokrasi şöleni yaşandı. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, görevi Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan devraldı. Yıldırım’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak Sayın Başbakanımız ile birlikte, milletimiz için daha üst seviyelere çıkacaktır” diye konuştu.

 

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

AK Parti Teşkilatlarının Genel Başkan değişikliğinden etkilenmeyeceğini, çalışmalara tüm hızıyla devam edeceklerini ifade eden Göksel, “AK Parti’deki bayrak değişimi sadece millet yolunda yapılacak yeni hizmetlerin kapısını aralamak için bir araçtır. Büyük Türkiye yolculuğunda liderlerimizden teşkilatlarımıza, görev yaptığımız tüm arkadaşlarımıza kadar bütün herkes, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürecektir. AK Parti’de sadece yöneticiler, milletvekilleri ve teşkilat mensupları değil, oy veren milletimiz de vatanı için büyük fedakarlıklar yapmıştır. AK Parti, halka hizmet, Hakk’a hizmet düsturuyla kurulmuş, geleneklerin, göreneklerin, örf ve adetlerin her zaman ön planda tutulduğu bir partidir. AK Parti vatanını, bayrağını ve milletini seven insanların bir olduğu bir partidir. Bizim bu vatan sevgimiz, bayrak sevgimiz had safhaya ulaşmışken; bazı kesimler, bölücü terör örgütü bu sevdamızı engellemeye hizmet ediyor. Ancak buna izin vermedik, vermeyeceğiz. Sadece bölücü terör örgütüyle değil; DAEŞ, PYD ve paralel devlet yapılanmasıyla aynı kararlılıkla mücadelemiz sürecek. Biz, AK Parti teşkilatları olarak, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda, bir önceki genel başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun dava aşkıyla ve şimdi de Binali Yıldırım’ın kutlu yürüyüşünde bizler de ona eşlik edeceğiz. Bizler AK Parti kadroları olarak, durmaksızın yolumuza devam edeceğiz. Dava ve millet aşkımızla, ülkemiz için ve milletimiz için ne gerekiyorsa, Genel Başkanımız ve Başbakanımızla birlikte yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER