Kuş fotoğrafçıları bu Kafe'yi çok sevecek

Sıradanlıktan sıkıldıysanız farklı bir mekan tasarımı ve yolculuk hikayelerini seviyorsanız Samsun Büyükşehir Belediyesi Delta Kafe tam da aradığınız yer demek.

Kuş fotoğrafçıları bu Kafe'yi çok sevecek

Karadeniz kıyısındaki tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti eşsiz güzelliğiyle herkesi mest ediyor.

Özellikle kuş fotoğrafçılarının vazgeçilmez yeri olan Kuş Cenneti'nin dünyaya tanıtılması için büyük uğraş veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bölgeye yaptığı doğa ile uyumlu yollar ve ağaç mekanlar ile de ziyaretçilerin büyük beğenisini ve  dikkatini çekiyor. İşte o alanlardan biri de tamamen doğayla uyumlu olarak yapılan Delta Kafe.

KUŞ FOTOĞRAFÇILARI BU KAFEYİ ÇOK SEVECEK 

Delta Kafe'nin yapımın artık bitirildiğini ve bir süre sonra açılışının yapılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Kuş Cenneti dünyanın sayılı güzelliklerinden birisi. Bu turistik mekanın daha da ilgi çekmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın keyif alacağı, mutlu olacağı, sevdikleriyle güzel vakit geçireceği yeni yaşam alanları hazırlıyoruz. Delta Kafe de bu alanlardan biri. Tamamen doğayla uyumlu olarak yapıldı. Amacımız Kuş Cenneti'ne gelen doğaseverlerin dinlenebileceği, alan ile ilgili hediyelik eşyaları bulabileceği şirin doğal bir mekan sunmak. Kısa bir süre önce yapımına başlamıştık. Bugün itibari ile de artık açılarak hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen günlerde de şirin küçük bir açılış yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun." dedi.


‘TÜM ÇABAMIZ DAHA YEŞİL BİR SAMSUN İÇİN’

Tüm çabamız Samsunumuzun her bir köşesini aynı kalitede yapılan yatırım ve çalışmalarla değiştirerek gelecek nesillere daha yeşil bir Samsun bırakmak diyen Yılmaz'a Kuş Cenneti incelemeleri sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zennube Albayrak da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER