Kuş Cenneti'nde ki Gecekondulaşmayı Bitirdik

Samsun Büyükşehir Belediyesi 2016 yılı Mayıs ayı 9. Birleşiminin 1. Oturumu Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleşti

Kuş Cenneti'nde ki Gecekondulaşmayı Bitirdik
Mecliste Kızılırmak Deltası ile ilgili olarak konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ,” Hazine arazilerimizin üzerine villa yapanları kaldırıyoruz diye Kuş Cenneti'mizde yaygara koparanlar var. O yaygarayı koparanlara ve cennetimizi istila edenlere rağmen biz o bölgemizi turizme kazandırıp ihya etmeye devam edeceğiz. Oradaki gecekondulaşma ile mücadele ederek bitirdik" dedi.

“TURİZM ALT YAPISINA KAVUŞTUK”

Meclis üyelerine Samsun’un turizm potansiyellerinden de bahseden Yılmaz, “Turizm konusunda şehrimizde başka şehirlerde olmayan büyük boyutta turizm altyapısına kavuştuk. Gerek konaklamada, gerek sporda, gerek sağlıkta, gerekse eğitimde, gerekse de sahip olduğumuz doğal zenginliklerinin bir turizm paketi haline getirilebilecek boyutta olduğunun özgüvenine artık sahibiz. Bundan 10 sene önce biz böyle bir konu için bu cesareti kendimizde göremiyorduk. Çünkü konaklama konusunda sorunlarımız vardı. Başka konularda sorunlarımız vardı. Ama bugün Türkiye’nin hiçbir şehrinin sahip olmadığı oranda spor altyapısına sahibiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER