Küçüklerle Büyükler Camilerde Buluştu

Camiler, yaz tatilinin başlamasıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları sayesinde çocuklarla, Ramazan ayında okutulan mukabeleler dolayısıyla da yetişkinlerle doldu

Küçüklerle Büyükler Camilerde Buluştu

Camiler, okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasıyla açılan Kur'an kursları ve ramazan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle şenleniyor. Bir tarafta çocuklar Kur'an öğrenirken, diğer tarafta da Ramazan ayı dolayısıyla okunan mukabeleleri takip eden yetişkinler, namaz vakitlerinin dışında da camilerin dolmasını sağlıyor. Samsun Müftüsü Veysel Çakı, yaptığı açıklamada, camilerin en güzel eğitim yuvası olduğunu dile getirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının camilerin sadece ibadet edilen yerler değil, ilim irfan mektebi olduğunu ortaya koyan çalışmalar yaptığını belirten Çakı, bu konuda ciddi gelişmeler gerçekleştiğini söyledi.

 

ÇOCUKLAR CAMİYE GELMELİ

Camilerin cemaati pişirmesi, yetiştirmesi, bilmediklerini öğreten yerler olması gerektiğini vurgulayan Çakı, bundan dolayı camilerde hadis, fıkıh, tefsir dersleri verildiğini anlattı. Camilerin son yıllarda yaşlısıyla genciyle, özellikle Ramazan aylarında şenlendiğine dikkati çeken Çakı, "Özellikle bu manzaranın gençlerle, çocuklarla güller, çiçekler açmasını temenni ediyorum. Camilerimizin en önemli süsünün avizesi, halısı, kilimi, boyası değil, cemaati, cemaat içerisinde de çocuklarımız olduğunu düşünüyoruz ve bunu teşvik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER