Küçük Gelin Davasında 24 Yıl Hapis İstemi

Samsun’da 15 yaşında evlenen ve 17 yaşında kafasından vurularak öldürülen 1 çocuk annesi kadının öldürülmesi ile ilgili davada, kocanın 18 yıldan 24 yıla kadar hapsi istendi

 Küçük Gelin Davasında 24 Yıl Hapis İstemi
Olay, Tekkeköy ilçesi Kerimbey Mahallesi’nde 23 Ağustos 2015 tarihinde meydana geldi. Evde tabancayla kafasından vurularak ağır yaralanan 17 yaşındaki 1 çocuk annesi Bahar Bakırcı, kaldırıldığı Gazi Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan genç kadının dini nikahlı eşi Selçuk G. (21), çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Selçuk G.’nin eşinin silahı kafasına dayayarak intihara kalkıştığını, olayı engellemek için hamle yaptığında tetiği çekerek kendisini vurduğuna dair verdiği ifadeyi soruşturmayı yürüten savcı ’suçtan kurtulmaya yönelik’ değerlendirerek, hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 81/1-e maddesine göre "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezası istemiyle dava açtı.
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada Bakırcı ailesinin avukatı Ata Giritli, "Olaydan sonra tabancanın saklanmış olması bir delildir. Tabancadan çıkan kılın maktule ait olduğu da sonucu değiştirmez. Tabanca silinmiştir. Belki maktule ait tülbentle de silinmiş olabilir. Parmak izi yoktur. Bunu da delil olarak kabul etmiyoruz. Sanıktan şikayetçiyiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER