Kreşteki Şiddet Olayından Sonra Veliler Konuştu

Samsun’un Atakum ilçesinde özel bir kreşte çocuklarına kötü muamele yapıldığı iddiasıyla veliler açıklama yapıp çocuklarını kreşten alırken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de kreş hakkında idari soruşturma başlattı

Kreşteki Şiddet Olayından Sonra Veliler Konuştu
Çocuklarının kreşte şiddet gördüğünü iddia eden veliler ilgililer hakkında şikayette bulunurken, bazı veliler de çocuklarını kreşten aldı. Görüntülerde kreş müdürü B.Ö’nün çocuklara kötü muamelede bulunduğunu söyleyen veli Mesut Yayla, “Bu kadar vicdansızlık olamaz. Çocuklarımızı paramızla işkenceye göndermişiz. Çocuğuma darp raporu aldık. Darp raporunda iki bacağında morluk çıktı. Biz ilk başta kreşten şüphelenmemiştik. Başka bir çocuğun aynı yerlerinde morlukları görünce şüphelendim. Çocuğuma ayağındaki morlukların neden olduğunu sorunca kendisine öğretmenin sopa ile vurduğunu söyledi. Öyle olunca biz tutanak tutturduk ve tutanaklar şuanda polisin elinde. Şikayetçi olduk ve yargı boyutu başladı. Kreşin sahiplerinden ve darp olayına seyirci kalan öğretmen ve darbı yapan bayan öğretmenlerden şikayetçi olduk. Bunları izledikten sonra darbı yapan öğretmeni iş yerime çağırdım ve konuştum. Bana bunun darp olmadığını, çocuğun kendisini yere attığını söyledi. Görüntüleri izlediği halde inkar etti” dedi.

Çocuklarının kreşte işkenceye maruz kaldığını öne süren Yayla, “Çocuklarımızın yüzünü tek bir peçete ile siliyor ve sonra yemek salonuna götürüyor. Aynı odanın içerisinde kreşin sahiplerinden birisi çocukların oyun oynadığı yerde kız çocuğunun altını erkek çocuğunun yanında alıyor. Bunlar sadece bir günün görüntüsüdür. Daha öncesinden neler oldu bilmiyorum. Kreşe çocuklarını gönderen aileler varmış. Ama onların bu görüntülerden haberi olmadığını da düşünüyorum. Haberi olanlar da gün içerisinde çocuklarını geri aldılar. Kreş toplamda 30 kişi olması gerekirken 56 çocuk var. Benimle beraber bir çocuğun da velisi şikayetçi oldu. Biz 3 gündür uyku uyumuyoruz. Sinirlerimiz alt üst oldu” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER