Kozlukluların Bursa'da 'Tarihi' Turu

İstanbul'da faaliyet gösteren Samsun İli Terme İlçesi Kozluklular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi, Bursa’ya gezi düzenledi

Kozlukluların Bursa'da 'Tarihi' Turu

İstanbul'da faaliyet gösteren Samsun İli Terme İlçesi Kozluklular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, camiler ve türbeleriyle Osmanlı geleneğini günümüze taşıyan Bursa’ya gezi düzenledi. İstanbul’un yanı sıra Bursa, Balıkesir, Aydın, Ankara ve İzmit’ten katılım sağlanan geziye Dernek Başkanı Cemal Gümüş ve 90 dernek üyesi Kozluklu katıldı.

OSMANLI KURUCULARINA ZİYARET

Gezi kapsamında ilk ziyaret yeri tarihi Osmanlı Köyü Cumalıkızık’tı. Konuklar, tarihi köyde kahvaltı yaptıktan sonra alışveriş turuna çıktı, köylülerle sohbet etti. Kozluklular, sırasıyla Emir Sultan Cami ve Türbesi, Yeşil Cami ve Türbesi, Ulu Cami ziyareti ile  Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu ve ilk padişahı Osmangazi'nin ve oğlu Orhangazi türbeleri, ayrıca 700 yılık olan İnkaya Çınar'ı ziyaret etti.

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

'Geçmişini bilmeyen nesil, geleceğe yön veremez' anlayışı ile tarihi geziler düzenlediklerini söyleyen Dernek Başkanı Cemal Gümüş, "Dernek olarak ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak, üyelerimiz arasında birlik ve beraberliği korumak amacı ile zaman zaman bir araya gelerek çeşitli programlar düzenliyoruz. Bursa gezisi, bu programlar içerisinde büyük önem taşıyordu. Osmanlıya başkentlik yapmış, her bir noktası tarih kokan bir vilayeti bir günde gezmemiz tabi ki mümkün değil ancak yine de görebildiklerimiz bizlere yetti. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Bursa gezisine katılan hemşerilerimiz başta olmak üzere, organizasyonda görev yapan dernek yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim " dedi.

ÜYELERDEN GÜMÜŞ’E TEŞEKKÜR

Bursa gezisinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren dernek üyeleri Dernek Başkanı Cemal Gümüş’e, etkinlik nedeniyle teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER