Kör noktalara Büyükşehir el koyuyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, karayollarında trafik güvenliğinin sağlanması için harekete geçiyor. Meclis Ortak Komisyonu'ndaki yönetmelikle Büyükşehir, trafik kazalarının yoğunlaştığı yerleri belirleyerek, bu noktalarda tedbirlerin artırılması için çalışmalar yapacak ya da yapılmasını sağlayacak

Kör noktalara Büyükşehir el koyuyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Trafik İşleri Dairesi Başkanlığı'nın görev ve sorumluluklarını öngören yönetmelik, Meclis Ortak Komisyonu’nda kabul edildi. Buna göre Samsun'da trafik kazalarının yoğun olduğu ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki karayollarında Büyükşehir Belediyesi önlemlerini artıracak.

İKİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Meclis Ortak Komisyonu'nda kabul edilen yönetmelikle Trafik İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde Trafik Güvenliği ve Akıllı Trafik Sistemleri Şube Müdürlüğü'nün yanı sıra, Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Şube Müdürlüğü kurulacak. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda karayollarının trafik güvenliğinin sağlanması için akıllı ulaşım sistemleri, trafik denetleme-kontrol sistemleri kurulmasını sağlayacak.

KAZA YERLERİNE SIKI ÖNLEM

Yine yol üzerindeki hız kesici uygulamaları, yaya ve araç geçişlerini kontrol altında tutan bariyerleri tesis etmek ve ettirmek görevini de Büyükşehir üstlenecek. Trafik kazalarının yoğunlaştığı yerleri incelemek, bu noktalarda tedbirleri artırmak, ilave işaretlemeler yapmak görevini de belediye üstlenecek.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER