Konsolos olacak

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz’ın, Gürcistan Fahri Konsolosu olmak için kulis yaptığı belirtilirken, TSO seçimlerinde ise aday olmayacağı kaydedildi

Konsolos olacak

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Yılmaz aynı zamanda Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanlığı da yapmakta. 13 Mayıs Cumartesi günü kongresini gerçekleştirecek olan Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Ahmet Yılmaz’ın Çarşamba TSO Başkanlığına da aday olmayacağı ifade ediliyor.

DESTEK TURLARI BAŞLIYOR

Genel kurulunu nisan ayında yapması gereken Çarşamba TSO, yeni anayasa referandumundan dolayı kongresini 3 ay sonraya erteledi. Kongrede aday olmayacağını yakın çevresi ile paylaşan Yılmaz’ın Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanlığından da çekilmesi dikkat çekti. Türk vatandaşlığının yanı sıra Gürcistan vatandaşı da olan Yılmaz’ın hedefinin Gürcistan Fahri Konsolosluğu olduğu belirtildi. Yılmaz’ın Gürcistan Fahri Konsolosluğu almak için kulis yaptığı ve Gürcistan Trabzon Konsolosu ile birlikte çalışmalar yürüttüğü kaydediliyor. Şubat ayında Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikaszadze ile Samsun’da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Yılmaz’ın Fahri Konsolosluk için destek turları gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER