'Komplolarınızı Alayınızın Başına Geçireceğim'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Allah şahittir ki ne milliyetçi hareketi ele geçirmenize izin vereceğim ne de Türkiye'nin küresel komplolara teslim olmasına razı olacağım. Kurguladığınız oyunu tüm işbirlikçilerinizle birlikte alayınızın başına geçireceğim" dedi

'Komplolarınızı Alayınızın Başına Geçireceğim'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içi muhalefetin en güçlü olduğu ve 15 üst kurul delegesinin muhalifler lehine imza verdiği Samsun'da, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararının açıklanmasının ardından dün akşam Samsun'da verdiği iftar yemeğinde adeta esti gürledi. Parti içi muhalefeti hedef alan Bahçeli, "MHP paralel bir kumpasın, rezil bir oyunun hedefindedir. Okyanus ötesinde beddua seansları düzenleyen münafıklarla ve örtüşenlerle bizim hiçbir yan veya ortak noktamız yoktur, olmamıştır, olmayacaktır" dedi.

YOĞUN KATILIM OLDU

MHP Lideri Bahçeli'nin ‘Mazi'den Ati'ye Gönül Soframız’ adıyla Samsun'da Enis Düğün Salonu'nda düzenlenen iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. MHP Genel Başkan Yardımcıları, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MKYK üyeleri ile Samsun Milletvekili Erhan Usta, eski MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, MHP İl Başkanı Taner Tekin, şehit aileleri ve çok sayıda ülkücünün katıldığı toplantıya, değişimden yana olan İlkadım eski İlçe Başkanı Hüseyin Murat Ordu ile Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ile çok sayıda partilinin bulunması dikkat çekti. Bahçeli'nin iftarına ayrıca Amasya, Çorum, Ordu, Giresun, Artvin, Trabzon il başkanları da katıldı.  Bahçeli'nin konuşması öncesinde söz alan MHP İl Başkanı Taner Tekin'in, "Bu iftar sofrası, Ruhi Kılıçkıran'ın sofrasıdır. Şehadete yürürken dimdik olan Pehlivanoğlu'nun sofrasıdır, Ege'de şehit edilen kardeşim Fırat Çakıroğlu'ın iftar sofrasıdır" sözleri salondan büyük alkış aldı. Tekin ayrıca, "Başbuğumuz Devlet Bahçeli'nin emirlerinden çıkmayacağız" diyerek, parti içi muhalefet karşısında Bahçeli'nin yanında olduklarının da mesajını verdi.

BU CENNET VATANI KURBAN ETTİRMEYECEĞİZ

MHP Lideri Bahçeli ise konuşmasına tüm katılımcıların Ramazan ayını kutlayarak başladı. Yunus Emre'nin sözlerinden örnekler vererek, "Biz gönüller yapmaya geldik. Allah muhabbetimizi artırsın" diyen Bahçeli, "Bizler bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayını idrak etmek isterken kana susamış hainler boş durmamaktadırlar. Allah korkusu bilmeyen alçaklar, eylemlerini sürdürmekte her gün birer ikişer evladımızın canına kast etmektedirler. Çözüm denilerek büyütülen, demokratikleşme denilerek azdırılan ve bugünlere gelen terör belası artık daha derinlikli bir hal almaya başlamıştır. Biz bugünlere geleceğimizin uyarılarını yapmıştık. Geçmişte terörle kol kola girenler, ne derece büyük bir gafletin içine düştüklerini geç de olsa gördüler. Ama herkes bilsin ki; biz var olduğumuz müddetçe Türkiye bölünmeyecek, birlik ve bütünlüğünden taviz vermeyecektir. Türkiye'yi bu ateşe atmayı aklından geçirenlere asla izin vermeyeceğiz. Bu cennet vatanı kurban ettirmeyeceğiz. Dolmabahçe ihanetine kaldıkları yerden devam isteyenler heveslenmesin. 19 Mayıs 1919 ruhu ve iradesi hala yaşıyor. Bizler Samsun'dan Ankara'ya uzanan bir destanın mirasçılarıyız" diye konuştu.

MHP PARALEL KUMPASIN ALTINDA

MHP'nin paralel bir kumpasın altında, rezil bir oyunun hedefinde olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, "Biz bu oyunu ve figüranları çok iyi biliyoruz. Geride bıraktığımız günlerde Isparta'da yürütülen bir soruşturmada ele geçirilen deliller, iddialarımız haklılığını ortaya koymaktadır. Paralel köstebekler, partinin etrafını sarmışlar, partimizi ve varlığımı hedef almıştır. Bilinmelidir ki biz sadece Türkiye'nin yoluna baş koyduk. Ülkemiz ve milletimizden başka bir yerde, okyanus ötesinde beddua seansları düzenleyen münafıklarla örtüşenlerle hiçbir yan ve ya ortak noktamız yoktur, olmamıştır, olmayacaktır" diye konuştu.

MHP MİLLİ VİCDANIN SESİDİR

İslam'a hizmet adı altında en büyük zararı veren bu yapının MHP'yi hedef seçmesinin kimseyi şaşırtmaması gerektiğini de dile getiren Bahçeli, "Çünkü MHP, milli vicdanın sesidir. Türkiye'nin kalbidir. Türk milletinin kendisidir. Amaç MHP'nin bu eşsiz konumunu kullanmak ve büyük potansiyelini, küresel hesaplara alet etmek sonra da varlığını ateşe vermektir. Bu amaç için bazı malum isimler içimizden bazı isimler devşirilmiş, özel talimatlarla desteklenmişlerdir. Bu zavallılar kendilerine biçilen rolü oynarken, perde gerisinde ise başka hesaplar yapılmaktadır. Öne sürülen iki ayaklı hesabın ilk aşamasındaki gaye önce MHP'yi ardından da Türkiye'yi yere sermek, tarihin gerisine düşürmek ve nihayetinde yok etmektir. ABD kuklaları ve İslam'ın yüz karaları bilmelilerdir ki bu can bu tende kaldığı sürece MHP'ye asla nüfuz edemeyecek, amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Allah şahittir ki ne milliyetçi hareketi ele geçirmenize izin vereceğim ne de ne de Türkiye'nin küresel komplolara teslim olmasına razı olacağım. Kurguladığınız oyunu tüm işbirlikçilerinizle birlikte alayınızın başına geçireceğim" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının ardından parti yöneticileri, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, il başkanları basına kapalı olarak toplantılarına devam ettiler.

 

Gülsüm ATİK- Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER