Koma Halinde Geldi Samsun'da İyileşti

Ordu'da yaşayan 71 yaşındaki Lütfi Şen, koma halinde getirildiği Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlığına kavuştu

Koma Halinde Geldi Samsun'da İyileşti
Organ yetmezliği bulunan Lütfi Şen, koma halinde yakınları tarafından Ordu'dan OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. Geldiğinde 110 kilo olan hasta, şu anda 88 kiloya düştü. Uygulanan tedavi sonrası sağlığına kavuştuğunu belirten Lütfi Şen, doktorlara teşekkürini sundu.  Şen, “Beni sağlığıma kavuşturan önce Allah’ıma, daha sonra başta Prof. Dr. Mahmut Şahin, Doç. Dr. Halit Zengin, Dr. Selim Karasaraç, Dr. Elif Akyazı ve hemşirelere teşekkür ediyorum” dedi.
OMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Şahin ise yaptığı açıklamada hasta hakkında bilgiler verdi. Şahin, “Hastamız kalp yemezliği, karın şişliği ve sağ bacakta daha belirgin lenf ödem ile uyumlu bulgular olması ve yürüyememesi nedenli kardiyoloji servisine yatırıldı. Çoklu organ yetmezliği bulunan hastaya 35 gündür gerekli tedavi uygulandı. Hasta artık yürüyebilir ve kendi ihtiyaçlarını kendisi görebilir hale geldi. Halen fakültemizde hastamızın tedavisine devam edilmektedir” dedi.
Prof. Dr. Mahmut Şahin, hastanın en kısa süre içerisinde taburcu olacağını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER