Kocaoğlu İlkadım'da Güven Tazelesi

İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu gerçekleşen İlkadım Kent Konseyi 4. olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Başkan Tok yeniden başkan seçilen Kocaoğlu'nu tebrik ederek başarılar diledi

Kocaoğlu İlkadım'da Güven Tazelesi
İlkadım Kent Konseyi 4. olağan Genel Kurul Toplantısı İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde yoğun katılım ile gerçekleşti. Gerçekleşen genel kurul toplantısında mevcut başkan Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu yeniden İlkadım Kent Konseyi başkanı olarak seçildi. Yapılan genel kurul toplantısına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, sendika başkanları, çeşitli kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

 

YÜRÜTME KURULU SEÇİLDİ

9 Gündem maddesinden oluşan genel kurul toplantısı,  İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya’nın divan başkanlığında başladı. İlkadım Kent Konseyi için divana verilen tek yürütme kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi. Yürütme kuruluna Genel Sekreter İbrahim Kurt, Musa Yüksel, Necdet Güneysu, Ziya Uzun, Güven Akan, Ömer Faruk Sönmez,Halise Mutlu, Asuman Koç, Mahmut Erdoğan ve Nurettin Sever seçildi. Yürütme kurulunun oy birliği ile belirlenmesinin ardından İlkadım Kent konseyi önerilen 11 çalışma Grubu oy birliği ile tescillendi.

 

 

BAŞARIYA DEVAM EDECEĞİZ

2014 yılında göreve getirildiğini ve bu zamana kadar ekip olarak başarılı işlere imza atan İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, "24 Haziran 2014'de bu görevi teslim aldık. 2 Yıl boyunca başarı bir şekilde ekibimiz ile birlikte görevimizi yürütüyoruz. Benim içinde değişik bir tecrübe oldu. Bir bilim adamı olarak her zaman savunuyorum üniversitelerde yazıp çizmek kitapları okumak değil topluma olan vazifemiz. Bu topluma çok şeyler yapmak mecburiyetimiz var. Ben böyle bir imkanı bana sunduğu için İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok başta olmak üzere kıymetli belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bizler 2 yıl boyunca İlkadım Kent Konseyi olarak iki yıl boyunca bir çok şeye imza atmaya çalıştık. Sivil toplum kuruluşları ile bütün kuruluşlar ile birlikte ortak akıl olarak toplumun sorunlarını çözme noktasına büyük adımlar attık. 2 yıllık görev süremizde gerçekleştirdiğimiz programlarda her zaman destekçimiz İlkadım Belediyemiz oldu. Her türlü yardımı desteği sağladıkları için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün ki 4. olağan genel kurulumuzda da bana görevi devam etme olanağını sunan Erdoğan başkanımıza da özellikle teşekkür ediyorum. Yeniden güzel başarılı ve topluma faydalı işlere imza atacağız işlere yükselerek devam edeceğiz" dedi.

 

YORULMADAN ÇALIŞAN BİR EKİP

Kent Konseylerinin yerel yönetimlerin gözü kulağı olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Kent Konseyimizin 4. olağan gene kurul toplantısının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kent konseyleri belediyeler için oldukça önemli. Yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşları ile bağı, onarla beraber istişareli bir şekilde hizmet anlayışı içersinde görevlerimizi sürdürüyoruz. Kent konseyimiz iki yıl içersinde çok önemli projelere imzalarını attılar. Başta başkan olmak üzere bütün ekibini tebrik ediyorum. Biz yerel yönetimlerin yetişemediği yerler oluyor. Ama Kent Konseyleri bizlerin adeta elimiz ayağımız noktasında. Konsey yetkililerimiz sunacağı öneriler, projeler bizim için önem ve değer taşıyor. Dernekleri tek tek gezerek görüşerek fikirlerini alarak istek ve önerilerini bizlere dosya halinde getiren bir ekip kent konseyi. Yerel yönetimler sadece yol park kaldırım yapmaktan ibaret değildir. Bir bütünlük içersinde yaşadığımız kente bir şeyler katma düşüncesi içersindeyiz. Bakıyoruz konseyimizde muhtarımız dernek başkanımız oda her birimiz birer görev almışız.  Sakatlar derneği sakatlarımızın sorunlarını bizlerden daha iyi biliyor daha iyi anlıyor. Muhtarlar mahalle içindeki sorunları daha iyi biliyorlar. Bizlerde ortaya çıkan bu sorunları derleyip toparlayan konseyimizden alarak sorunların çözümü noktasında işlere imza atıyoruz. Ben yeniden İlkadım Kent Konseyi Başkanı seçilen Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu'nu ve yürütme kurulunda görev yapacak arkadaşlarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

Başkan Tok daha sonra 2014 yılından bu yana İlkadım Kent Konseyi'nde görev yapmış yürütme kurulu üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. Tamamlanan genel kurul sonrası ise tüm katılımcılar günün hatırasına fotoğraf çektirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER